معرفی ۷ وب‌سایت برای یادگیری زبان ایتالیایی در هر سطحی

5

می‌خواهید زبان ایتالیایی یاد بگیرید؟ در این صورت احتمالا یک استاد خوب دارید، از روی یک کتاب یاد می‌گیرید و افرادی را می‌شناسید که هر روز با آنها حرف زدن به زبان ایتالیایی را تمرین کنید. ندارید؟ اشکالی ندارد! بله، بدون اینها هم می‌توانید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید‌. کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید و برای خودتان کمی وقت آزاد جور کنید (شاید بد نباشد با وقت تلف کردن خداحافظی کنید و حداقل یک تکنیک ساده‌ی مدیریت زمان را یاد بگیرید!) لازم نیست پایتان را در هیچ‌یک از کلاس‌های یادگیری زبان خارجی بگذارید یا پولی خرج کنید. در ادامه وب‌سایت‌هایی برای یادگیری زبان ایتالیایی به شما معرفی می‌کنیم که یا کاملا رایگان هستند یا امکان دسترسی رایگان به وبلاگ‌ها، دروس یا ویدئوهای آموزشی را به کاربران می‌دهند.

بیشتر این وب‌سایت‌ها برای زبان‌آموزانِ هر مقطعی مطالبی دارند. فرقی نمی‌کند تازه می‌خواهید یادگیری زبان ایتالیایی را شروع کنید یا به‌دنبال تکمیل چیزهایی هستید که از قبل یاد گرفته‌اید، این وب‌سایت‌ها احتمالا به شما کمک خواهند کرد. کافی است چند دقیقه وقت بگذارید و سری به آنها بزنید تا اولین قدم‌ را در مسیر یادگیری زبان ایتالیایی بردارید.

پیشنهاد اول: وب‌سایت Memrise

یادگیری زبان ایتالیایی - memrise

«یادگیری لذت‌بخش می‌شود.» این شعارِ اولین وب‌سایت فهرست ماست. memrise یک برنامه‌ی یادگیری زبان است و تمام تلاشش را وقف این هدف کرده است که یادگیری را از یک کار طاقت‌فرسا به یک سرگرمی تبدیل کند. برای رسیدن به این هدف، این وب‌سایت تمام دروسش را به‌صورت فلش‌کارت و بازی ارائه می‌کند و ایده‌ی اصلی را بر این اساس پیش می‌برد که یادگرفتن زبان موردنظر شما، دنیا را نجات خواهد داد!! (هرچند مسخره به نظر می‌رسد، اما در تقویت انگیزه‌ یادگیری زبان بسیار مؤثر است!)

در ادامه به چند مورد از بهترین کارکردهای این وب‌سایت اشاره می‌کنیم.

۱. تمرین‌های حافظه

این وب‌سایت اصطلاحات و کلمات جدید را با استفاده از فلش‌کارت‌هایی با تکنیک رمزهای حفظی به زبان‌آموزان یاد می‌دهد. این ابزارها با استفاده از تصاویر یا عبارات خاصی به شما کمک می‌کنند واژه‌ها و اصطلاحات را زودتر یاد بگیرید و آنها را مدت طولانی‌تری در حافظه‌تان نگه دارید. این ویژگی، وب‌سایت memrise را به انتخاب خوبی برای کسانی که تازه می‌خواهند زبان ایتالیایی را یاد بگیرند تبدیل می‌کند، چون یادگیری زبان ایتالیایی را از صفر شروع می‌کند و به شما کمک می‌کند دایره‌ی لغات‌تان را قوی و بی‌دردسر بسازید.


حتما بخوانید: چگونه حافظه قوی داشته باشیم؟

۲. دایره‌ی لغات

تقریبا کل سایت memrise وقف یادگیری کلمات جدید شده‌ است. هرکدام از درس‌های کوتاه و شیرین memrise شامل حداقل ۵ واژه‌ی جدید است که کاربر قبل از رسیدن به درس بعدی باید همه‌ی آنها را یاد بگیرد. اگر برای یادگیری لغات مشکل داشته باشید (مثلا نتوانید به بیشتر سؤالاتی که این لغات در آنها وجود دارد پاسخ بدهید) این کلمات وارد فهرست مواردی می‌شوند که بعدا باید مرور کنید. این کار به حافظه هم کمک می‌کند و باعث می‌شود بتوانید در مدت کوتاهی تعداد زیادی لغت ایتالیایی یاد بگیرید.

۳. نشانگر‌های جالب پیشرفت

memrise مثل یک بازی طراحی شده است تا هرموقع توانستید، به‌سراغ آن بروید. بنابراین علاوه بر رمزهای حفظی، جنبه‌های بصری زیادی در این سایت وجود دارد که لبخند به لب‌تان می‌آورد. مثلا هربار که با یک لغت جدید آشنا می‌شوید، تصویر یک دانه را می‌بینید که در گلدانی کاشته می‌شود. هرچه به سؤالات بیشتری درباره‌ی آن لغت پاسخ درست بدهید، دانه بیشتر رشد می‌کند و جوانه می‌زند. همچنان که پیشرفت می‌کنید، گیاه رشد می‌کند تا شکوفا شود و گل بدهد. این‌گونه طراحی‌ها به شما انگیزه‌ بیشتری می‌دهند چون پیشرفت‌تان را به چشم می‌بینید و برای پیشرفت بیشتر مشتاق می‌شوید.


حتما بخوانید: چطور انگیزه پیشرفت را در خودمان تقویت کنیم

پیشنهاد دوم: وب‌سایت FluentU

یادگیری زبان ایتالیایی - fluentU

بزرگ‌ترین مشکل زبان‌آموزان این است که نمی‌دانند چطور در بستر زبانی که دارند یاد می‌گیرند، غرق شوند. یادگیری گرامر و صرف فعل خوب است (و البته خیلی هم لازم است!) اما اگر این چیزها را داخل مکالمه‌های واقعی به‌کار نبرید و به گوش‌تان نخورَد، فایده‌ای برای‌تان نخواهد داشت. حتما قبلا هم شنیده‌اید که کلید یادگیری هر زبانی این است که بتوانید به آن زبان فکر کنید. این کاری است که FluentU برای انجامش به شما کمک خواهد کرد. FluentU از ویدئوهای واقعی (موزیک‌ویدئوها و تریلرهای فیلم‌ها، اخبار و ویدئوهای انگیزشی) استفاده می‌کند و آنها را به درس‌های اختصاصی یادگیری زبان تبدیل می‌کند. FluentU دسته‌بندی بزرگی از لوازم یادگیری زبان ایتالیایی دارد که برای هر کاربری در هر سطحی به‌راحتی قابل دسترسی است. در اینجا به چند مورد از امکانات شاخص این وب‌سایت آموزشی اشاره می‌کنیم.

۱. ویدئوها

یادگیری زبان از طریق فیلم، یکی از روش‌های خوب و مؤثر یادگیری است. FluentU صدها ویدئو برای یادگیری زبان ایتالیایی در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد. این ویدئوها همان موزیک‌ویدئوها، اخبار، تریلرها و همان برنامه‌هایی هستند که مردم آن کشور تماشا می‌کنند. تنها با این تفاوت که اجزایی به آنها اضافه شده است که در یادگیری زبان به شما کمک می‌کنند. مثلا زیرنویس ویدئوها، هم به زبان انگیسی و هم به زبان موردنظر شما در دسترس است و همچنین می‌توانید سطح خودتان را (از مبتدی تا پیشرفته) انتخاب کنید. این ویژگی‌ها FluentU را به یک بستر خوب برای غرق شدن در زبان ایتالیایی تبدیل می‌کنند.

۲. دایره‌ی لغات

ویدئوها هسته‌ی اصلی FluentU هستند اما این وب‌سایت قابلیت‌های دیگری هم دارد که به شما کمک می‌کند توانایی‌هایتان را در گرامر و لغات بالا ببرید. مثلا وقتی دارید یک ویدئو را تماشا می‌کنید، با انتخاب یک کلمه هم معنی آن را می‌بینید و هم تصویر مرتبطی که کمک می‌کند آن کلمه در ذهن‌تان بماند، برای‌تان نمایش داده می‌شود. به این صورت کلمه را به‌واسطه‌ی کاربرد آن یاد می‌گیرید. این کار باعث می‌شود نسبت به حفظ کردن صرف کلمه، زودتر آن را یاد بگیرید و بیشتر در ذهن‌تان بماند.

۳. کوئیزها

کوئیزهای FluentU به شما کمک می‌کنند با کمک سؤالات و تمرینات، دانش خودتان را بسنجید و لغات هر ویدئو را زودتر یاد بگیرید. FluentU همچنین به شما نشان می‌دهد که چند درصد از ویدئو را یاد گرفته‌اید. به این ترتیب یک معیار قابل اعتماد و واضح برای سنجش میزان پیشرفت‌تان خواهید داشت.


حتما بخوانید: ۷ روش برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

۴. وبلاگ‌ها

وبلاگِ در حال گسترشِ زبان و فرهنگ «ایتالیایی» مطالب مفیدی در رابطه با حفظ و یادگیری مطالب و گرامر در اختیار شما می‌گذارد. علاوه بر اینها این وبلاگ شامل منابع دیگری همچون فهرستی از وب‌سایت‌ها و دوره‌های آنلاینی است که می‌توانند به شما در یادگیری زبان ایتالیایی کمک کنند. همچنان که دسترسی به ویدئوها امکان‌پذیر می‌شود و وبلاگ گسترش می‌یابد، می‌توانید حتی فلش‌کارت‌هایی را پیدا کنید که لغات هر درس وبلاگ را پوشش می‌دهند. با کلیک بر dialog، می‌توانید به متن کامل ویدئو دسترسی پیدا کنید و با کلیک بر vocab، تمام کلمات و عبارات ویدئو را همراه با فایل صوتی مناسب، مرور کنید.

FluentU با کمک مکالمه‌های بومی و زیرنویس‌های همزمان به شما کمک می‌کند کاملا خود را در بستر این زبان قرار بدهید و با استفاده‌ی روزمره‌ی زبان ایتالیایی آشنا شوید. با کلیک بر هر کلمه فورا یک تصویر، توصیفی مرتبط، مثال و ویدئوهای دیگری که آن کلمه در آنها به‌کار برده شده است، برای‌تان نمایان می‌شود. بعد از تمام شدن هر ویدئو می‌توانید با کوئیزهای FluentU لغات آن ویدئو را تمرین کنید. FluentU حتی لغاتی را که یاد می‌گیرید دنبال می‌کند و براساس آنها به شما پیشنهاد می‌دهد کدام ویدئوها را ببینید و چه سؤالاتی باید از شما پرسیده شود. علاوه بر اینها به شما یادآوری می‌کند که دقیقا چه زمانی وقت دوره کردن است. تجربه‌ی کار با FluentU این حس را به شما می‌دهد که این برنامه کاملا برای شخص شما طراحی شده است.

می‌توانید به‌مدت ۱۵ روز از ویدئوهای FluentU به‌صورت رایگان و آزمایشی استفاده کنید و بعد برای استفاده از نسخه‌ی کامل، به‌صورت درون‌برنامه‌ای مبلغی را بپردازید. اما می‌توانید به رایگان در «وبلاگ ایتالیایی» ثبت‌نام کنید و از چیزهایی مثل بهترین فیلم ایتالیایی در نت‌فلیکس و بهترین منبع ویدئوهای ایتالیایی و خیلی چیزهای دیگر باخبر شوید.

پیشنهاد سوم: وب‌سایت Online Italian Club

یادگیری زبان ایتالیایی - online italian club

Online italian club برای خودش یک گنج مخفی است. شاید بهترین وب‌سایت یادگیری زبان ایتالیایی نباشد، ولی بهترین جا برای پیدا کردن منابع یادگیری گرامر، تمرینات و درس‌های listening است. وب‌سایت Onlineitalianclub.com توسط کسانی به‌وجود آمده است که خودشان هم می‌خواستند ایتالیایی یاد بگیرند.

دنیل استیفنز، یک مرد بریتانیایی است که به‌همراه همسر ایتالیایی‌اش این وب‌سایت و یک مدرسه در بولونی را اداره می‌کند. خود دنیل سال‌ها وقتش را صرف یادگیری زبان ایتالیایی کرد. همین باعث شد با مشکلاتی که زبان‌آموزان با آنها روبه‌رو می‌شوند، به‌خوبی آشنا شود و بتواند نکات مفیدی در اختیار آنها بگذارد و راه‌هایی برای یادگیری بهتر به آنها نشان بدهد. او شخصا با اعضایی که سؤالی داشته باشند یا افرادی که در سایت فعالیت می‌کنند در ارتباط است. این ویژگی به وب‌سایت حالت خصوصی و راحتی می‌دهد.

ویژگی‌های زیر online italian club را منحصربه‌فرد می‌کنند:

۱. عضویت آسان و رایگان

هرچند دانش‌آموزان می‌توانند بدون عضویت به تمام درس‌های وب‌سایت دسترسی داشته باشند، اما عضویت برای همه در italian club رایگان است و مزایای جالبی هم دارد. ثبت‌نام برای عضویت ساده است (کافی است اسم و آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید) و وقتی عضو شدید، هر هفته تا سه درس رایگان به‌وسیله‌ی ایمیل دریافت می‌کنید. این درس‌ها دربردارنده‌ی تست‌های لغت و تمرینات صوتی هستند و یک تجربه‌ی متعادل و کامل از یادگیری زبان را در اختیار شما می‌گذارند.

۲. مکالمه‌ها

یکی از بهترین امکانات online italian club، امکان استفاده از مکالمات ضبط شده است. در این مکالمه‌ها حداقل دو نفر به زبان ایتالیایی با هم صحبت می‌کنند و هرچه سطح فرد بالاتر برود، سرعت و سختی مکالمه بیشتر می‌شود. به زبان‌آموزان توصیه می‌شود که -حداقل بار اول- فقط به مکالمات گوش کنند، اما متن مکالمه هم در دسترس است تا افراد در صورت نیاز بتوانند به‌وسیله‌ی آن مکالمه را دنبال کنند.


حتما بخوانید: چطور مکالمه انگلیسی یاد بگیریم؟

۳. مطالب مناسب برای همه‌ی سطح‌‌‌ها

بسیاری از وب‌سایت‌های یادگیری زبان، بیشتر تمرکزشان را بر افرادی می‌گذارند که تازه می‌خواهند زبان را یاد بگیرند اما italian club برای هر سطحی، چیزی در چنته دارد و این موارد همیشه در حال اضافه‌شدن هستند. سطوح درسی براساس «چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها» تنظیم شده‌اند که در تمام مدارس و مراکز تجاری مورد استفاده است. این سطوح از «A1: مبتدی» شروع می‌شود و به «C2: ماهر یا مسلط» ختم می‌شود و در هر سطحی، چیزهایی برای یاد گرفتن وجود دارد.

۴. کلاس‌ها و خواندنی‌ها

online italian club علاوه بر درس‌ها و تمرینات رایگان، لینک کلاس‌های اساتید مجرب سایت را در اختیار شما می‌گذارد که با استفاده از اسکایپ می‌توانید در آنها شرکت کنید. اگر ترجیح می‌دهید یک زبان‌آموز مستقل باشید، وب‌سایت داستان‌های الکترونیکی کوتاه و قابل دانلودی را در اختیار شما می‌گذارد که برای زبان‌آموزان در سطوح مختلف مناسب‌اند. این مطالب همراه با یک فایل صوتی ارائه می‌شوند تا شما بتوانید همچنان که متن را می‌خوانید، تلفظ کلمات را هم بشنوید.

پیشنهاد چهارم: وب‌سایت Duolingo

یادگیری زبان ایتالیایی - doulingo

دولینگو یکی از وب‌سایت‌های مورد علاقه‌ی من است. این وب‌سایت که در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد، بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر دارد و تاکنون چندین جایزه دریافت کرده‌ است. همچنین طی چهار سال گذشته جزو برنامه‌هایی بوده است که بیشترین تعداد دانلود را در رده‌ی برنامه‌های آموزشی از google play داشته است.

یکی از عوامل موفقیت Duolingo، صرفا این است که این وب‌سایت چیزهای زیادی برای ارائه به زبان‌آموزان دارد. هرچند این برنامه فعلا آموزش‌های ویدئویی ندارد اما امکانات دیگری دارد که یادگیری زبان ایتالیایی را نه‌تنها چالش‌برانگیز، بلکه سریع و لذت‌بخش می‌کند. دولینگو که هم از طریق وب‌سایت و هم از طریق برنامه‌ی بسیار جذاب و مفیدش بر روی گوشی و تبلت قابل استفاده است، در اصل مجموعه‌ای از کوئیزهاست که با پیشرفت سطح زبان‌آموز، سخت‌تر می‌شوند و به همین دلیل، این برنامه بهترین انتخاب برای کسانی است که کمی با زبان ایتالیایی آشنایی دارند یا قبلا مطالب پایه را از طریق وب‌سایت دیگری یاد گرفته‌اند.

دولینگو هیچ درسی ندارد، ابزار یادگیری این برنامه فقط تست‌های سریعی هستند که هرکدام پنج دقیقه یا کمتر طول می‌کشند و مهارت شما را در یادگیری لغت و حافظه، با تمرین‌هایی مانند ترجمه‌ی جملات، پُر کردن جاهای خالی‌ و معنی کردن کلمات پرورش می‌دهند. این برنامه تمرینات صوتی هم دارد که در آن شما یا باید گوش بدهید و کلماتی را که می‌شنوید، تایپ کنید یا باید کلماتی را با صدای بلند بخوانید.

غیر از همه‌ی اینها، ویژگی‌های زیر Duolingo را به یکی از بهترین منابع یادگیری زبان تبدیل می‌کنند.

۱. زیر نظر گرفتن مهارت‌ها

Doulingo نه‌تنها هر روز مهارت‌های شما را مورد آزمایش قرار می‌دهد، بلکه پیشرفت شما را دنبال می‌کند و در نظر می‌گیرد که چقدر یاد گرفته‌اید و چقدر تمرین می‌کنید. هرقدر بیشتر تمرین کنید، امتیاز بیشتری به‌دست می‌آورید. انگیزه‌ای که شما را تشویق می‌کند تا به مراحل بالاتر برسید، این است که می‌توانید درس‌های جدید را باز کنید و مطالب کاربردی و جدیدی یاد بگیرید.

۲. یادآوری روزانه

وقتی گفتم دولینگو هر روز مهارت‌های شما را می‌سنجد منظورم این بود. وقتی در دولینگو ثبت‌نام می‌کنید و اولین درس را پشت سر می‌گذارید، «مسیر» یادگیری زبان ایتالیایی را شروع می‌کنید. این مسیر تا زمانی که هر روز بر روی مهارت‌هایتان کار می‌کنید ادامه دارد. اگر حتی یک روز تنبلی کنید، باید از صفر شروع کنید. (درس‌هایی که گذرانده‌اید کامل می‌مانند اما وقتی ببینید نشانگر مسیرتان از ۱۶۷ روز یک‌دفعه صفر شده است، احتمالا به شخصیت‌تان برمی‌خورد.) این کار باعث می‌شود مشتاق شوید هر روز تمرین کنید. هرقدر روزهای بیشتری در نشانگر مسیرتان داشته باشید، امتیاز بیشتری به‌دست می‌آورید و اعتماد به نفس تان بیشتر می‌شود.

فراموش‌کار هستید؟ نگران نباشید. اگر تا زمان خاصی درس‌تان را تکمیل نکردید، دولینگو برای‌تان ایمیل می‌فرستد و یادآوری می‌کند مسیر جذاب‌تان را دنبال کنید.


حتما بخوانید: ۵ استراتژی که یادگیری شما را افزایش می‌دهد

۳. تکرار کلمات

دولینگو کلماتی را که در آنها بیشتر اشتباه می‌کنید، در نظر می‌گیرد و آنها را در درس‌های بعدی آن‌قدر تکرار می‌کند تا کاملا بر آنها مسلط شوید. این تکرار در به‌خاطرسپردن کلمات و عبارات سخت به شما کمک می‌کند. با این روش، کلماتی را که یادگیری‌شان برای‌تان سخت بود، آن‌قدر خوب یاد می‌گیرید که با یک نگاه معنی‌شان را به خاطر می‌آورید. با گذشت زمان بخش‌هایی که تکمیل کرده‌اید کم‌کم ضعیف می‌شوند. باید برگردید و با تکمیل تست‌هایی، آن بخش را دوباره تقویت کنید. این کار به شما کمک می‌کند با وارد شدن به مراحل جدید، درس‌های قبلی را فراموش نکنید.

وب‌سایت دولینگو همچنین مقالاتی دارد که می‌توانید آنها را مطالعه کنید (یا بنویسید) اما تمرکز اصلی برنامه، بر روی تست‌هاست که آن را بیشتر شبیه یک بازی می‌کند. زبان‌آموزانی که قالب معمول درس‌ها برای‌شان خسته‌کننده‌ است، از این ویژگی بیشتر لذت می‌برند. بهتر از همه اینکه این برنامه کاملا رایگان است!

پیشنهاد پنجم: وب‌سایت Live Lingua

یادگیری زبان ایتالیایی - live lingua

Live lingue سابقه‌ی خوبی در آموزش زبان ایتالیایی دارد. در واقع این وب‌سایت از همان روش‌هایی استفاده می‌کند که توسط کانون خدمات خارجی آمریکا به‌کار می‌رود (کانون خدمات خارجی آمریکا کانونی است که دیپلمات‌ها و سایر افراد را برای صحبت با مسئولان و شهروندان خارجی آموزش می‌دهد). Live lingu با این کار مسیر جدیدی برای یادگیری زبان ایتالیایی پیشِ‌روی زبان‌آموزان قرار می‌دهد. بعضی از منابع شامل فایل‌های صوتی هستند که می‌توان آنها را به رایگان دانلود کرد. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب‌های الکترونیکی و نیز گزینه‌ای برای ضبط صدا وجود دارد که به کمک آن می‌توانید مطمئن شوید تلفظ‌تان درست است.

این آموزش‌ها به بخش‌های زیر تقسیم می‌شوند:

۱. FSI italian headstart

این برنامه راهنمای سریعی برای معرفی زبان ایتالیایی است و بر تلفظ و چیزهای ساده‌ای مثل الفبا و سیستم شمارش تمرکز می‌کند و همزمان شما را با تکنیک‌ها و مهارت‌های مکالمه آشنا می‌کند. در این دوره نکات اساسی را یاد می‌گیرید و به‌اندازه‌ای آموزش می‌بینید که بتوانید به‌عنوان یک توریست در ایتالیا از پس مکالمات بر بیایید.

۲. FSI italian programmed course

این برنامه حتی پایه‌ای‌تر از بخش قبل است و با معرفی صدای حروف آغاز می‌شود. این برنامه از سنگ بنای زبان شروع می‌کند و تا جایی پیش می‌رود که جنبه‌های گرامری ایتالیایی مانند تفاوت‌های جنس، اعداد، نام‌ها و زمان فعل‌ها را آموزش می‌دهد.

۳. Italian FAST course volumes 1&2

این دوره‌ها همان دوره‌هایی هستند که بیشتر مأموران دولتی وقتی می‌خواهند یک زبان را به‌سرعت و خوب یاد بگیرند، پشت سر می‌گذارند. FAST در اینجا مخفف Familliarization and short term است. این دوره شما را در بستر یک زبان رها می‌کند و شما باید تنها به دانسته‌های خودتان تکیه کنید.

این نوع دوره‌ها براساس قوانین و‌ گرامر نیستند و خیلی ساده، زبان ایتالیایی را فقط با مکالمه و قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که در زندگی روزمره در ایتالیا با آنها روبه‌رو می‌شوید به شما یاد می‌دهد. (گفته می‌شود این روش بسیار مؤثرتری برای یاد گرفتن یک زبان است هرچند شاید لازم شود یک دوره‌ی مکمل گرامر را طی کنید تا مهارت‌هایتان هماهنگ شوند.)

هریک از دوره‌های بالا یک کتاب آموزشی الکترونیکی و فایل‌های صوتی برای هر درس دارد‌. همه‌ی دوره‌ها طوری هستند که می‌توانید به‌تنهایی آنها را تمرین کنید یا از یک معلم ایتالیایی کمک بگیرید. مهم این است که همه‌ی این درس‌ها رایگان‌ هستند.


حتما بخوانید: حفظ سریع مطالب در ۹ گام ساده اما موثر

پیشنهاد ششم: وب‌سایت Italianpod101

یادگیری زبان ایتالیایی - italianpod101

Italianpod101 یک پادکست است که در آن معلمان سرحال و سرزنده، دروسی را برای همه‌ی زبان‌آموزان در هر سطحی از یادگیری زبان ایتالیایی ارائه می‌کنند. این پادکست یک راه جدید و عالی پیشِ‌روی زبان‌آموزانی می‌گذارد که از دنبال کردنِ محضِ کتاب‌های درسی برای یادگیری زبان خسته شده‌اند. اینکه بتوانید در زبان ایتالیایی غرق شوید و کلمات را با تلفظ صحیح و واضح از زبان معلمان ایتالیایی بشنوید، یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود یادگیری شماست.

چند ویژگی Italianpod101 که باید به آنها اشاره کرد:

۱. درس‌ها

Italianpod101 هزاران درس برای ارائه دارد و هر روز هم به تعداد این درس‌ها افزوده می‌شود. این درس‌ها هم به‌صورت صوتی و هم به‌صورت ویدئویی ارائه می‌شوند و شما می‌توانید هرکدام را که می‌خواهید، انتخاب کنید.

۲. فلش‌کارت‌ها و یادداشت‌های درسی

با وجود اینکه ایده‌ی اصلی Italianpod101 یاد دادن زبان ایتالیایی به زبان‌آموزان از طریق ابزارهای صوتی است، اما ابزارهای تصویری هم برای کمک به یادگیری شما در این سایت وجود دارند. این ابزارها شامل فلش‌کارت‌ها و یک فایل PDF با یادداشت‌های هر درس است. اینها به شما کمک می‌کنند کاملا بر موضوع درس تمرکز کنید. همچنین این امکان را به شما می‌دهند که حتی وقتی به پادکست گوش نمی‌کنید، بتوانید لغات را دوره کنید.

۳. شبکه‌ی اجتماعی

غیر از مجریان پُرشور پادکست، Italianpod101 به شما این امکان را می‌دهد که با ایتالیایی‌زبانان دیگر هم در ارتباط باشید. می‌توانید با زبان‌آموزان دیگر درباره‌ی درس‌ها بحث کنید و حتی با آنها در فروم‌های ویژه‌ای که برای ایجاد حس تعامل ساخته شده‌اند، چت و گفت‌وگو کنید. این کار روشی عالی برای بالا بردن اعتماد به نفس زبان‌آموزان است. یادگیری زبان کار سختی است، خوب است بدانید افراد دیگری هم هستند که با همان مشکلات و درگیری‌های شما دست‌‌وپنجه نرم می‌کنند.

Italianpod101 رایگان است، اما شما می‌توانید برای دسترسی به قابلیت‌های بیشتر آن را ارتقا بدهید. ثبت‌نام در این سایت، سریع و راحت است. تنها کاری که باید بکنید این است که ایمیل‌تان و سطح فعلی‌ زبان ایتالیایی‌‌تان را وارد کنید!


حتما بخوانید: بهترین روش‌های تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

پیشنهاد هفتم: وب‌سایت One world italiano

 یادگیری زبان ایتالیایی- one word italiano

این وب‌سایت با منابع بسیاری که دارد، به شما کمک می‌کند ذهن‌تان را آماده کنید و در زبان ایتالیایی غرق شوید. این سایت که توسط یک مدرسه‌ی یادگیری زبان ایتالیایی در کاگلیری ایتالیا اداره می‌شود، ایتالیایی را به‌وسیله‌ی معلمان ایتالیایی به شما یاد می‌دهد. پس برخلاف بسیاری از سایت‌ها که برای ترجمه‌ی متون به گوگل ترنسلیت متوسل می‌شوند، می‌توانید مطمئن باشید مطالبی که به زبان ایتالیایی روی این سایت می‌بینید، واقعا ایتالیایی هستند!

مطالب One word italiano از شبکه‌های خبری، روزنامه‌ها و حتی برنامه‌های تلویزیونی واقعی گرفته شده‌اند، بنابراین برای زبان‌آموزانی که کمی پیشرفته‌تر هستند و به‌دنبال مطالب چالش‌برانگیزی می‌گردند که مهارت‌هایشان را آزمایش کنند هم مفید است.

و حالا چند مورد از بهترین‌ قابلیت‌های این سایت:

۱. دوره‌ها

همان‌طور که انتظار می‌رود، دوره‌های آنلاین زبان که توسط اساتید ماهر تدریس شده‌اند، کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند. دوره‌های one word Italiano از گرامر و صرف فعل تا مکالمات را شامل می‌شود و دارای تمرینات reading ،writing و listening است. این سایت همچنین با مدرسه‌ی one word italiano در کاگلیری در ارتباط است پس اگر حس ماجراجویی دارید، می‌توانید در یک دوره‌ از کلاس‌های یادگیری زبان ایتالیایی در ایتالیا ثبت‌نام کنید.

۲. ویدئوها

one word italiano برای یادگیری صوتی و تصویری، آرشیو گسترده‌ای از ویدئوها دارد. این ویدئوها شامل ویدئوهای یوتیوب هستند که در آخر آنها تمرینات درک مطلب قرار گرفته است و علاوه بر آنها، تریلرهایی از فیلم‌های ایتالیایی و فیلم‌هایی که به ایتالیایی ترجمه شده‌اند هم در این مجموعه وجود دارد. با کمک این ویدئوها شما متوجه می‌شوید که ایتالیایی‌ها واقعا چطور صحبت می‌کنند؛ این اطلاعات به مهارت‌های شنیداری و تلفظ شما کمک شایانی می‌کند.

۳. اخبار و فرهنگ

چه راهی بهتر از دیدن/خواندن اخبار یک کشور برای شناخت فرهنگ آنها وجود دارد؟ one word italiano لینک‌هایی به مشهور‌ترین خبرگزاری‌های ایتالیایی از جمله Rai news و corriere della sera دارد.
این سایت اخبار را هم به‌صورت تصویری و هم به‌صورت نوشتاری پوشش می‌دهد. همچنین تمرینات گرامر و درک مطلب براساس متونی که درباره‌ی فرهنگ‌ها و اقوام ایتالیایی نوشته شده‌اند در این وب‌سایت وجود دارد و به شما در به‌دست‌آوردن درک روشن‌تری از این کشور کمک می‌کند.
One word italiano یک وب‌سایت رایگان با منابع بسیار زیاد است. فرقی نمی‌کند در چه سطحی هستید، بالاخره می‌توانید مطالب مفید و چالش‌برانگیزی در ارتباط با یادگیری زبان ایتالیایی در این سایت پیدا کنید.

هریک از سایت‌های بالا می‌توانند نقطه‌ی خوبی برای شروع یا ادامه‌ی یادگیری زبان ایتالیایی باشد، اما اگر واقعا می‌خواهید در زبان ایتالیایی غرق شوید، سعی کنید هر تعداد از آنها را که می‌توانید دنبال کنید. همه‌ی اینها این امکان را به شما می‌دهند که مثل یک «un nativo» ایتالیایی صحبت کنید.


در ادامه بخوانید: یادگیری یک زبان‌ خارجی چه تاثیری در زندگی شما دارد؟
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع fluentu
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 5 دیدگاه)
  1. محمد می‌گوید

    سایت اول بسیار عالی است

  2. اسماعیل می‌گوید

    ممنون از توضیحاتتون، موسیقی برای من مهمترین نقش رو تو یادگیری انگلیسی داشته و فکر میکنم برای یادگرفتن ایتالیایی هم بتونه کمک کنه. پیشنهادی در این رابطه دارین؟

  3. راشد می‌گوید

    ممرایز از همش بهتره ولی متسفانه پولی شده