دکتر ساینا

۶ نکته درمورد روابط عاطفی مردها که بیشتر زن‌ها نمی‌دانند

0

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که آشنایی و ایجاد رابطه برای مردان چه شکلی دارد؟ بسیاری از زنان فکر می‌کنند که آشنایی و شروع رابطه برای مردان آسان است، چون آنها در روابط عاطفی در موضع قوی‌تری قرار دارند. ولی چه باور کنید و چه نه، مردان نیز در ایجاد رابطه‌های عاطفی آسیب‌پذیر هستند و ممکن است با همان مشکلاتی روبه‌رو شوند که زنان در زمان آشنایی و شروع رابطه دارند. درک مسائلی که مردان در روابط عاطفی با آنها مواجه می‌شوند، موجب می‌شود به شریک زندگی‌تان نزدیک‌تر شوید و بهتر بتوانید او را درک کنید و مسائل و مشکلات مربوط به آشنایی و ایجاد رابطه برای‌تان آسان‌تر شود. در ادامه ۶ نکته درمورد مردها را بیان می‌کنیم که اغلب زن‌ها از آنها آگاه نیستند. همراه ماباشید.

۶. مردها به‌راحتی نمی‌توانند توجه زن‌ها را به خود جلب کنند

زن‌ها به‌راحتی می‌توانند تعریف‌وتمجید یا توجه عاشقانهٔ مردها را به دست بیاورند. این را می‌توان در کامنت‌های زیر پُست‌های زنان در شبکه های اجتماعی مشاهده کرد. بیشتر زن‌ها به‌خوبی می‌دانند که می‌توانند توجه مردان را به خود جلب کنند، البته اگر تمایلی به جلب‌توجه آنها داشته باشند. هر زن این قدرت را دارد که درخواست مردها را بپذیرد یا رد کند؛ ولی همیشه همین حالت درباره مردها صادق نیست.

مردها به راحتی نمی توانند توجه زن ها را به خود جلب کنند - نکاتی که درمورد روابط عاطفی مردها نمی‌دانید

دکتر ساینا

مردها به‌ندرت موردتوجه زن‌ها قرار می‌گیرند، به‌ویژه اگر اعتماد به نفس بالایی نداشته باشند یا چندان خوش‌قیافه نباشند. حتی وقتی با زنی آشنا می‌شوند یا ازدواج می‌کنند نیز به‌ندرت توجه عاشقانهٔ او را به دست می‌آورند؛ چون این خودِ آنها هستند که باید به طرف مقابل توجه عاشقانه نشان دهند و ابراز علاقه و عشق کنند.

۵. مردها بیشتر از زنان خطر شنیدنِ جواب رد را می‌پذیرند

براساس عرف اجتماعی معمولا این مردان هستند که وقتی به زنی علاقه‌مند می‌شوند، باید پیش‌قدم شوند و از او درخواست ازدواج کنند. یعنی مردان بسیار بیشتر از زنان، تحمل شنیدن جواب رد را دارند. قراردادن خود در معرض پذیرش یا رد دیگران به اعتمادبه‌نفس بالایی نیاز دارد. این مسئله بیان‌کردنِ درخواست ازدواج را برای مردانِ بدون اعتماد به نفس بالا یا کاریزما مشکل می‌کند. بنابراین اگر حس کردید که مرد موردعلاقه‌تان دودل است و نمی‌تواند از شما درخواست کند که با هم بیرون بروید، خودتان پیش‌قدم شوید و پیشنهاد بیرون‌رفتن را مطرح کنید.

۴. مردها درک شهودی بالایی ندارند

مردها معنی ایما و اشاره ها و زبان بدن را به خوبی زن ها درک نمی کنند - نکاتی که زن‌ها مورد روابط عاطفی مردها نمی‌دانند

مردها به‌خوبیِ زن‌ها نمی‌توانند ذهن طرف مقابل را بخوانند یا نشانه‌های اجتماعی را درک کنند. آنها در درک زبان بدن یا ایماواشاره‌ها توانایی بالایی ندارند. بنابراین اگر از مردی چیزی می‌خواهید، مستقیما به او بگویید؛ چون تلاش برای فهماندن آن با ایماواشاره شما را به جایی نمی‌رساند. توانایی برقراری ارتباط و فهماندن منظور خود در آشنایی و رابطه اهمیت بسیار زیادی دارد.

۳. مردها تصور می‌کنند ایجاد رابطه برای زن‌ها بسیار آسان است

بسیاری از مردها عقیده دارند تنها چیزی که یک زن برای شروع رابطه و آشنایی با مردان نیاز دارد، زیبایی ظاهری است. آنها فکر می‌کنند زن‌ها برای یافتن مرد ایدئال‌شان باید فقط خود را زیبا و آراسته کنند. آنها تصور می‌کنند که صرفا زیبایی و جذابیت ظاهری موجب می‌شود که زن خواستگارهای بسیاری داشته باشد. به همین دلیل، بیشتر مردها فکر می‌کنند «زن‌ها به‌راحتی می‌توانند فردی را برای خود پیدا کنند».

۲. مردها به‌شدت زیر فشار جامعه قرار دارند

مردان جوان معمولا تحت فشار هم‌سالان خود قرار می‌گیرند تا با دخترها رابطه برقرار کنند، پیش از اینکه برای این کار آمادگی پیدا کرده باشند. بیشتر مردم به مردانی که توجه زن‌های زیادی را به خود جلب می‌کنند، به چشم قهرمان نگاه می‌کنند؛ در مقابل، افراد خجالتی و ناتوان در برقراری ارتباط با زن‌ها را بی‌عرضه و بی‌دست‌وپا می‌دانند. مردهایی که نمی‌توانند توجه زنی را به خود جلب کنند، احساس شرمندگی می‌کنند. آنها باید نخستین گام را برای ملاقات و آشنایی بردارند؛ یعنی باید بیشتر از زنان خطر جواب رد شنیدن را بپذیرند.

۱. مردها از سنین جوانی، پیام‌های متضادی درباره خواسته‌های زنان دریافت می‌کنند

مردها از سنین جوانی نصیحت‌های فراوانی درباره رابطه عاطفی از دیگران می‌شنوند. بسیاری از این نصیحت‌ها هم متناقض‌اند. آنها پیام‌های متضادی را از دوستان، والدین، رسانه‌ها و حتی سایر دخترها دریافت می‌کنند. این تضاد و تناقض می‌تواند موجب سردرگمی مردان جوان شود؛ چون باید خودشان نیازها و خواسته‌های زنان را بفهمند و درک کنند. این سردرگمی موجب می‌شود که آشنایی و ایجاد رابطه برای کسانی که تجربه‌ای در این زمینه ندارند، ترسناک‌تر به نظر برسد!


در ادامه بخوانید: زمان مناسب ابراز علاقه به کسی که دوستش داریم؛ توصیه‌های کارشناسان و پرسش‌های متداول
اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.
منبع curiousmob
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.