موس صورت چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

0

موس صورت از محصولات پایه یا زیرساز آرایشی است که بافت منحصربه‌فردی دارد. موس صورت شبیه کرم پودر است؛ اما ازنظر ساختاری با آن فرق دارد و سبک است. در این مقاله از «چطور»، توضیح می‌دهیم که موس چیست و چطور از آن استفاده کنیم.

موس صورت چیست؟

برخی افراد با موس صورت و روش استفاده از آن آشنا نیستند و می‌خواهند بدانند موس صورت یا موس آرایشی چیست. موس صورت نوعی کرم است که به‌جای کرم‌پودر به‌شکل پایه و زیرساز آرایشی استفاده می‌شود. موس آرایشی درعین‌حال که پوست را یکدست نشان می‌دهد، برخلاف کرم‌پودر جلوی تنفس پوست را نمی‌گیرد. موس‌های آرایشی مناسب افرادی است که پوست بسیار خشک یا بالغ‌تری (پیرتری) دارند.

خوشبختانه استفاده از موس صورت آسان است و با کمک آن می‌توانید پوستتان را برای آرایشی مناسب روز آماده کنید.

روش استفاده از موس صورت

موس صورت، روش استفاده

بخش اول

۱. شست‌وشوی صورت

ابتدا پاک‌کننده‌ای مناسب پوستتان تهیه کنید و آن را با نوک انگشتان‌، دایره‌وار روی پوست،‌ از پایین به بالا، بمالید. سپس پوستتان را با پارچه‌ای نرم یا حوله‌ای کاغذی خشک کنید.

  • پیش از استفاده از پاک‌کننده پوست، باید نوع پوستتان را بشناسید و متناسب با آن، پاک‌کننده بخرید. اگر به این موضوع اهمیت ندهید، ممکن است پوستتان به‌شدت خشک و عاری از چربی شود یا برعکس بسیار چرب شود و منافذ آن بسته شود.

برس برقی پاکسازی صورت ؛ ۸ نکته که باید قبل از خرید بدانید


حتما بخوانید: ۱۶ اشتباه رایج هنگام شستن صورت که باعث بروز جوش و آکنه می‌شود

۲. استفاده از تونر صورت

تونر کمک می‌کند چربی اضافی روی صورت کم شود و موس صورت آسان‌تر روی پوست به‌شکلی یکنواخت بنشیند. تکه‌ای پنبه گلوله‌شده را به تونر آغشته کنید و آن را با ملایمت روی سطح پوست‌ صورت‌ بمالید.

  • روی پیشانی، بینی و چانه‌تان که به ناحیه تی (T) معروف است، تونر بیشتری بمالید. درواقع این بخش‌های صورت مستعد چرب‌شدن هستند.
  • همیشه به یاد داشته باشید که پیش از استفاده از موس صورت یا مواد آرایشی، تونر به صورتتان بمالید. این کار درواقع قانون «سبک به سنگینِ‌» استفاده از لوازم آرایشی است؛ یعنی ابتدا باید از محصولات سبک‌تر و به‌تدریج از نوع کمی سنگین‌تر استفاده کنید.

۳. استفاده از کرم مرطوب‌کننده

درست بعد از استفاده از تونر، کمی مرطوب کننده پوست به صورت و گردن‌ بمالید تا لایه‌ای نازک از این نوع کرم روی پوست‌ قرار گیرد. سپس ۵ دقیقه صبر کنید تا مرطوب‌کننده کاملا جذب پوست شود.

نکات مهمی که باید درباره خرید کرم مرطوب کننده بدانید

  • بیش از حد نیاز از کرم مرطوب‌کننده استفاده نکنید تا منافذ پوست‌ بسته نشوند.

۴. استفاده از نوعی بتونه آرایشی

اگر می‌خواهید آرایش صورتتان مدتی طولانی به‌ویژه یک روز کامل باقی بماند، باید نوعی بتونه آرایشی به کار ببرید. این محصول نه‌تنها کمک می‌کند آرایشتان دوام بیشتری داشته باشد، بلکه باعث می‌شود خطوط و منافذ پوستتان کمتر دیده شود. هنگام استفاده از بتونه آرایشی ابتدا آن را به وسط صورت بمالید. سپس بتونه را با نوک انگشتان به اطراف صورت پخش کنید.

  • بتونه‌های آرایشیِ بر پایه آب برای افرادی که مستعد جوش‌اند یا پوست چربی دارند، مناسب هستند.

متخصصان میک‌آپ‌ و آرایش می‌گویند اگر منافذ پوست بسیار بزرگ شده باشند و بافت پوست ساختار یکنواختی نداشته باشد، با کمک بتونه می‌توان صورت را صاف و سپس از محصولات آرایشی استفاده کرد؛ بدین ترتیب آرایش دوام بیشتری پیدا می‌کند و اگر فرد پوست چربی داشته باشد، جلوی چرب‌ترشدن آن هم گرفته می‌شود.


حتما بخوانید: بستن منافذ باز پوست صورت با ۱۱ راهکار موثر و نتیجه‌بخش

بخش دوم

موس صورت، صورتی بدون لک

۱. استفاده از موس صورت

انگشت اشاره‌تان را درون ظرف موس صورت فروکنید و لایه‌ای نازک از موس بردارید. سپس آن را با ملایمت و با ضربات آهسته به صورت‌ بمالید. هنگام استفاده از موس صورت، به پیشانی، بینی، گونه‌ها و چانه بیشتر توجه کنید؛ زیرا این نواحی از صورت به‌سرعت چرب می‌شوند.

  • از موس صورت بیش از حد نیاز استفاده نکنید.

۲. روش قراردادن موس روی صورت

هنگام استفاده از موس، ابتدا از وسط صورت شروع کنید و سپس کرم را به اطراف بمالید. این کار را با ضربات آهسته، کوتاه و روبه‌پایین انجام دهید. به آن بخش از نواحی صورت که احتمالا لک دارد، بیشتر توجه کنید. موس صورت بسیار سبک است و موقع استفاده از آن، راه تنفس پوست‌ بسته نمی‌شود.

  • استفاده از برس کمک می‌کند که سریع‌تر از نوک انگشتان، موس را روی صورت پخش کنید؛ اما گرمی انگشتان دست در بهتر نشستن موس روی صورت مؤثرتر است.
  • موس صورت پوشش سبک تا متوسطی برای صورت فراهم می‌کند. البته ممکن است نتواند تمام جوش های صورت را بپوشاند؛ اما مسلما ظاهر یکدستی به پوست می‌دهد.
  • برس را درون ظرف موس فرونکنید؛ زیرا موس بافت ضخیم‌تری دارد و برخلاف کرم‌های مایع به برس نمی‌چسبد و شما را به دردسر می‌اندازد.

۳. استفاده از کانسیلر

کانسیلر نوعی کرم‌پودر با غلظت بسیار زیاد است که می‌تواند لکه‌های صورت را به‌خوبی بپوشاند و در رنگ‌های مختلف در بازار فروخته می‌شود.

انواع کانسیلر؛ کانسیلر مایع بهتر است یا استیکی؟ کانسیلرهای رنگی چطورند؟

با استفاده از برسی کوچک، کانسیلر موردنظرتان را بردارید و هر نوع جوش یا لک روی صورتتان را بپوشانید. سپس با برس بزرگ‌تر مخصوص، کرم‌پودر را به‌آرامی روی صورت بمالید. این کار باعث می‌شود موس صورت و مواد آرایشی‌تان کل روز به‌خوبی روی صورت باقی بمانند.

  • هنگام خرید موس، از بهترین مارک موس صورت استفاده کنید تا نتیجه‌ خوبی از آن بگیرید. قیمت موس صورت در بازار بسته به نوع برند آن متفاوت است. از موس‌های رایج می‌توانیم به موس صورت مک، لورال، اسنس و میبلین اشاره کنیم.

کلام آخر

با استفاده از توضیحات این مقاله می‌توانید با خیال راحت از موس صورت استفاده کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید. اگر تجربه‌ای دراین‌زمینه دارید، خوش‌حال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

چگونه مناسب‌ترین موس را انتخاب کنیم؟


در ادامه بخوانید: پوشاندن جوش صورت با ۶ ایده برای آرایش صورت جوش دار
اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.
منبع wikihow
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.