بهترین سگ‌های آپارتمانی برای کسانی که خانه‌های کوچک اما قلب‌های بزرگی دارند

27

زندگی کردن در یک فضای نقلی نمی‌تواند مانعی برای نگهداری از حیوانات مخصوصا سگ‌ها باشد. البته برای داشتن سگ‌های بزرگی مثل سگ هاسکی یا شپرد، به فضای بزرگ و مناسبی نیاز خواهد بود؛ اما دوست‌داران سگ‌ها در هر کجا که باشند، انتخاب‌های زیادی از میان نژاد سگ‌های کوچک خواهند داشت؛ حتی سگ‌هایی که در فضای آپارتمان نیز خوشحال هستند. اگر شما هم دوست دارید بدانید بهترین سگ های آپارتمانی کدامند، با ما همراه باشید.

چرا این سگ‌ها بهترین سگ‌ های آپارتمانی هستند؟

یکی از اولین دلایل انتخاب این سگ‌ها، اندازهٔ کوچک آنهاست. علاوه بر این، برخی از این سگ‌ها بسیار آرام هستند، ریزش موی کمی دارند و به مؤدب و ساکت بودن شناخته می‌شوند. این موضوع می‌تواند حتی موجب رضایت و آرامش‌ همسایه‌ها هم بشود. هنگام انتخاب بهترین سگ های آپارتمانی باید به‌دنبال نژادی باشید که با سبک زندگی و روحیه شما سازگار باشد.

در ادامه بهترین سگ های آپارتمانی را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. بیچون فرایز (Bichon Frise)

بیچون فرایزر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

بیچون فرایز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی است که هایپوآلرژنیک (Hypoallergenic؛ بدون ایجاد علائم حساسیت) و بسیار جذاب است. بیچون‌ها قدرت یادگیری سریعی دارند و تقریبا با همه دوست می‌شوند. وزن آنها حدود ۷ کیلوگرم است. آنها یک همدم بازیگوش هستند که به فضای زیادی هم نیاز نخواهند داشت.


حتما بخوانید: آلرژی به سگ؛ عوامل، علائم و درمان

۲. بولداگ فرانسوی (French Bulldog)

بولداگ فرانسوی یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

این نژاد از سگ آپارتمانی به‌تازگی محبوبیت زیادی بین ساکنان آپارتمان‌ها پیدا کرده است، اما محبوبیت بالای بولداگ فرانسوی به قرن ۱۸ میلادی و شهر پاریس برمی‌گردد. قدم زدن سریع روزانه به حفظ سلامتی آنها کمک می‌کند. این نژاد از بولداگ‌ها به‌ندرت پارس می‌کنند و همین موضوع آنها را به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل کرده است.

۳. گری‌هوند (Greyhound)

گری‌هوند یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

شاید تصور سازگاری یکی از سریع‌ترین نژادهای سگ در یک آپارتمان کوچک، کمی دور از ذهن باشد، اما این قهرمان‌های دوی سرعت بیشتر اوقات دوست دارند لم بدهند و استراحت کنند. البته گری‌هوند پس از یک تمرین حسابی و دویدن در محیط آزاد، حسابی خسته و خواب‌آلود می‌شود و شما می‌توانید در آرامش سریال محبوب‌تان را تماشا کنید.


حتما بخوانید: علت ترس از سگ و ۴ راه علمی و مؤثر برای غلبه بر آن

۴. پاگ (Pug)

پاگ یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

این سگ‌ها کمی موذی اما بی‌نهایت دوست‌داشتنی هستند. پاگ‌ها به‌دلیل ذات خانگی‌شان به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل شده‌اند. اگر محل زندگی‌تان هوای گرمی دارد مراقب سگ‌های پاگ باشید. علاقهٔ پاگ‌ها به غذا و لم‌دادن، آنها را مستعد چاقی می‌کند. بهتر است بیش از حد به آنها غذای تشویقی ندهید.

پیش از خرید غذای گربه این نکات را حتما بدانید

۵. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)

کاوالیر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

این سگ‌ها عاشق قدم‌زدن‌های طولانی و بعد لم‌دادن روی پاهای صاحب‌شان هستند. وزن کاوالیرها بین ۵ تا ۸ کیلوگرم است. حتی یک سوئیت یا آپارتمان‌ نقلی هم می‌تواند مکان ایدئالی برای این سگ‌های زیبا با موهای ابریشمی باشد.

۶. بولداگ (Bulldog)

بولداگ یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

برخلاف چهرهٔ عضلانی و پر چین‌وچروک بولداگ، این سگ‌ها به تنبل بودن و تمایل به استراحت شناخته می‌شوند. قدم‌زنی سریع می‌تواند ورزش مناسبی برای آنها باشد. رفتار دوستانه و وفاداری آنها بسیار دل‌پذیر خواهد بود. شهرهایی که آب‌وهوای گرم دارند، زیاد مناسب نگهداری این سگ‌های آپارتمانی نیستند.

۷. هاوانیز (Havenese)

هاوانیز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

یک سگ پشمالوی ۴کیلوگرمی! درست مثل اجدادشان که در هاوانا (پایتخت کوبا) زندگی می‌کردند، سگ‌های هاوانیز یکی از بهترین سگ‌ های آپارتمانی هستند و حسابی روحیه شما را شاد می‌کنند. اگر به‌دنبال داشتن یک سگ اهل تفریح و بیرون رفتن با خاصیت سرگرم‌کنندگی ذاتی هستید، هاوانیز بهترین دوست شما خواهد بود. هاوانیز می‌تواند موهای بلندی داشته باشد. همچنین می‌توانید برای راحتی بیشتر، موهای آنها را کوتاه نگه دارید.

۸. شیتزو (Shih Tzu)

شیتزو یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

سگ‌های شیتزو در اصل برای زندگی درون قصرهای چینی پرورش یافتند، اما آنها برای زندگی در آپارتمان نیز مشکلی نخواهند داشت. این موجودات کوچک مهربان، بهترین دوست برای بچه‌ها خواهند بود و با دیگر سگ‌ها نیز روابط خوبی خواهند داشت. همین نکته شیتزو را به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل کرده است.

۹. بوستون تریر (Boston Terrier)

بوستون تریر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

اگر به‌دنبال یک سگ با موهای کوتاه هستید، شانس با شما یار بوده است. نام این تریرها از شهر بومی‌شان «بوستون» گرفته شده و ملقب به «جنتلمن آمریکایی» هستند. این سگ‌ها جثه‌ٔ کوچکی دارند، ولی بسیار بازیگوش و سرزنده هستند.

۱۰. یورکشایر تریر (Biewer Terrier)

یورکشایر تریر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

اگر به فکر داشتن یک سگ یورکی (Yorkie) بودید، سگ یورکشایر تریر هم‌خانوادهٔ او و یکی از بهترین سگ های آپارتمانی است. قدمت این سگ‌ها به دهه ۸۰ میلادی و حدود ۳۰ سال پیش باز می‌گردد، اما خلق‌وخوی ملایم و رفتار آرام آنها شهرت جهانی پیدا کرده است. وزن آنها بین ۲ تا ۴ کیلوگرم است و به‌راحتی می‌توان آنها را با یک دست بلند کرد.

۱۱. مالتیز (Maltese)

مالتیز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

سگ مالتیز شباهت زیادی به نژاد هاوانیز دارد، اما این سگ تمام‌سفید تقریبا نصف هاوانیز وزن دارد و زادگاه آن به دریای مدیترانه بازمی‌گردد. سگ مالتیز یک همراه دوست‌داشتنی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود و جذابیت و بازیگوشی خاص خودش را دارد. مالتیز با وجود موهای بلندش، ریزش موی زیادی ندارد.

۱۲. اشپیتز آلمانی (German Spitz)

اشپیتز آلمانی یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

مشخصهٔ اصلی این نژاد از سگ‌های اشپیتز، «صمیمیت» آنهاست. اشپیتز آلمانی شباهت زیادی به روباه دارد. اگر این سگ را برای همزیستی در آپارتمان انتخاب کردید، مراقب آنها باشید؛ آنها میل شدیدی به پارس کردن دربرابر غریبه‌ها دارند. خوشبختانه این سگ‌ تمایل زیادی به راضی کردن صاحبش دارد و آموزش‌پذیر است.

۱۳. بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier)

بدلینگتون تریر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

بدلینگتون تریر موهای پشمی فرفری و ظاهر متفاوتی دارد. آنها به‌شدت مشتاق تبدیل شدن به عضوی از یک خانواده هستند. این سگ‌های چالاک علاقه زیادی به پیاده روی‌ و بازی‌های طولانی دارند؛ باوجوداین، شما یک سگ بسیار وفادار در کنارتان خواهید داشت که ریزش موی کمی هم دارد.

۱۴. گری‌هوند ایتالیایی (Italian Greyhound)

گری‌هوند ایتالیایی یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

یکی از بهترین سگ‌ های آپارتمانی، گری‌هوند ایتالیایی است که نسخه مینیاتوری از گری‌هوندهای مسابقه‌ای محسوب می‌شود. حتی وزن این نوع از سگ‌های گری‌هوند حدود یک‌ششم سگ‌های شکاری و به‌طور متوسط حدود ۵ کیلوگرم است. آنها به‌شدت عاشق نوازش، غلت‌زدن در تخت و بودن کنار صاحب‌شان هستند. با این حال، روحیهٔ دونده و پرانرژی در آنها حفظ شده است (نکته: این سگ‌ها را بدون قلاده در اماکن عمومی رها نکنید).

۱۵. چاینیز کِرِستد (Chinese Crested)

چاینیز کرستد یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

و بالاخره آخرین پیشنهاد برای انتخاب یکی از بهترین سگ های آپارتمانی، چاینیز کِرِستد است. این سگ ظاهر خاص و متمایزی نسبت به دیگر سگ‌ها دارد. دو نوع چاینیز کرستد متفاوت وجود دارد: یکی تقریبا بی‌مو است که فقط در نواحی سر، پاها و دم مو دارد و با عنوان «hairless» شناخته می‌شود و دیگری موهای بلند و نرمی دارد که به «powder puff» مشهور است. اگر به‌دنبال انتخاب سگی بدون ایجاد علائم حساسیت‌زا هستید، گونهٔ اول چاینیز کرستد انتخاب مناسبی خواهد بود. مراقب باشید که این سگ به‌مدت طولانی در معرض نور مستقیم آفتاب و اشعه ماورای‌بنفش قرار نگیرد.

نظر شما دوستان عزیز چیست؟ اگر قرار بود یک سگ آپارتمانی داشته باشید، کدام‌یک از این سگ‌های دوست‌داشتنی را انتخاب می‌کردید؟


در ادامه بخوانید: بیماری های سگ؛ ۶ بیماری رایج، علائم و درمان آن‌ها
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع goodhousekeeping
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 27 دیدگاه)
 1. النا مهرور می‌گوید

  سلام

  سگ شیتزو برای خونه ۶۳ متری خوبه؟

  سگ هر چند وقت یک بار باید معاینه شه؟

 2. مهدی شهبازی می‌گوید

  بهترین نژاد سگ خونگی برای نگهداری و هم زیستی با انسان بی شک سگ نژاد Tibetan Spaniel هست ، که تو ایران به تبتی معروف هست البته باید عرض کنم بعضی به غلط اسم اونو پیکینوا هم میگن این سگ از نژاد بزرگ پیکینیز هاست و فوق العاده باهوش کم سرو صدا در بیرون ازخونه پر جنب و جوش و بسیار دلسوز و مهربانه / پیشنهاد میدم دوستانی که می خوان برای اولین بار حیون خونگی بیارن اونم سگ حتما از این نژاد پیدا کنن هر چند تو ایران کم هستن این نژاد و همه به سمت شیتزو و تریر و پامرانین رو اوردن / در یک کلام همراهی همیشگی و بی دردسر و عشق “تیبتان اسپانیل” هست یا همون تبتی

 3. سروش می‌گوید

  چقد بعضیا مریضن مگه مجبوری بیای بخونی قرار نیس چون شما سگ دوس نداری بقیم دوس نداشته باشن چون شما مرغ دوس داری بقیم داشته باشن