نحوه استفاده از موس مو برای حالت دادن به موها + معرفی ۱۰ برند برتر

0

موس مو یکی از محصولات بسیار کاربردی برای آراستن روزانه موها است. شاید تاکنون با موس مو کار نکرده باشید؛ شاید هم سال‌ها پیش از نمونه‌های قدیمی آن استفاده کرده‌اید و خاطره خوشی از آن ندارید. موس موهای قدیمی موها را خشک و چسبناک می‌کردند و باقی‌مانده‌های آن روی مو پس از خشک‌شدن، به‌خوبی قابل‌مشاهده بود؛ اما موس‌های امروزی با فرمولاسیون جدید، زمین تا آسمان با موس موهای قدیمی متفاوت‌اند. در این مطلب، از انواع موس مو، نحوه استفاده از آن و انتخاب نوع مناسب آن برای موهای شما صحبت می‌کنیم و در ادامه، چند موس مو را برای حالت دادن به موها معرفی خواهیم کرد.

موس مو چه کاربردهایی دارد؟

از موس مو می‌توانید برای حالت‌دادن و حجم‌دهی به موها استفاده کنید. می‌توانید به‌راحتی فرهای مو را شکل بدهید و آنها را مرتب کنید. موس مو برای همه انواع مو، از ضخیم و فر گرفته تا صاف و نازک مناسب است.

رونیکس

بعد از استفاده از موس مو، می‌توانید موهایتان را به شکل‌های دلخواه دربیاورید؛ مثلا دم‌اسبی ببندید، ببافید، گوجه‌ای درست کنید یا حتی شینیون کنید. این محصول به حفظ فرم موها تا ساعت‌های طولانی کمک خواهد کرد.

چطور از موس مو استفاده کنیم؟

موس مو - نحوه استفاده از موس مو

اگر موس مو را برای شکل‌دادن و آراستن روزانه موها به کار می‌برید و قصد شینیون ندارید، مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول: موهایتان را بشویید

یکی از نکات مهم درهنگام استفاده از موس مو تمیزبودن موهاست. اگر تازه موهایتان را شسته‌اید و هنوز چرب نشده است، می‌توانید از موس مو استفاده کنید؛ اگرنه حتما موها را بشویید.

مهم‌ترین کاربرد موس مو حجم‌دهی به موهاست؛ بنابراین اگر می‌خواهید باز هم حجم‌دهی بیشتری داشته باشید، هنگام شست‌وشوی موها، از شامپو و نرم‌کننده با برچسب حجم‌دهنده استفاده کنید.

گام دوم: آب موهایتان را بگیرید

آب اضافی موهایتان را بگیرید. هنگام استفاده از موس مو، موها حتما باید مرطوب باشند اما نه آن‌قدر که آب از آنها بچکد. یک نکته جالب برایتان بگوییم؛ برای گرفتن آب موها، می‌توانید به‌جای حوله‌های معمولی از تی‌شرت‌های نخی یا پنبه‌ای قدیمی خودتان استفاده کنید. این تی‌شرت‌ها از حوله معمولی حمام نرم‌تر هستند و درهنگام گرفتن آب موها، به آنها آسیب نمی‌رسانند.

گام سوم: سشوار را تنظیم کنید

موس مو - سری‌های مختلف سشوار

قبل از استفاده از موس ابتدا سشوار را آماده کنید. سشوارهای جدید معمولا یک دیفیوزر (سَری حالت‌دهنده مو) دارند. از این سری برای خشک‌کردن موها استفاده کنید. اگر می‌خواهید موهایتان را صاف اما حالت‌دار کنید، از سری کانسنتریتور (متمرکزکننده گرما) استفاده کنید. گرمای سشوار را روی حالت ملایم تنظیم کنید.

گام چهارم: موس مو را بمالید

به یاد داشته باشید که مقدار کمی از موس مو کافی است. درواقع برای اینکه به نتیجه دلخواهتان برسید، نیاز نیست حتما مقدار زیادی موس مو را به موهایتان بمالید. معمولا به‌اندازه یک تخم‌مرغ یا دو سه پمپ از موس موی پمپی کفایت می‌کند. موس را روی موهای مرطوب بمالید و با انگشتان ماساژ دهید تا به ریشه موها برسد.

گام پنجم: حالا موها را سشوار بکشید

موس مو - موها را به سمت بالا سشوار بکشید

درست مانند آرایشگرها در سالن‌های زیبایی، یک برس گرد بردارید و به‌آرامی موها را سشوار بکشید. موها را به‌صورت عمودی و به‌سمت بالا سشوار بکشید تا حجم پیدا کنند. این حرکت روبه‌بالا ریشه‌ها را به‌سمت بالا حالت می‌دهد و باعث می‌شود تا موها حجیم‌تر به نظر بیایند. بسته به اینکه موهایتان را فر می‌خواهید یا صاف، از سری‌های مختلف سشوار استفاده کنید که درباره آنها قبلا توضیح دادیم.

گام ششم: موها را با ملایمت با شانه مرتب کنید

بعد از خشک‌کردن موهایتان، طبیعتا باید آنها را مرتب کنید. برای این کار حتما از یک برس با موهای نرم (مانند برس موی گراز) یا شانه با دندانه‌های درشت استفاده کنید. به‌هیچ‌وجه از شانه دندانه‌ریز یا برس سیمی و خشک استفاده نکنید، زیرا موهایتان در آنها گیر می‌کند و کشیده می‌شود؛ بنابراین حجمی که به آنها داده‌اید، از بین می‌رود.

۳ مدل موی خاص که می‌توانید با موس مو درست کنید

حالا که همه‌چیز را درباره نحوه استفاده از موس مو می‌دانید، سه مدل مو را به شما آموزش خواهیم داد که می‌توانید با موس مو درست کنید.

مدل اول: فاکس هاوک یا تاج خروسی

موس مو - مدل تاج خروسی
عکس برگرفته از سایت lorealparisusa

چیزهایی که نیاز دارید:

 • سشوار؛
 • موس مو؛
 • برس با موی نرم؛
 • شانه دم‌دار؛
 • سنجاق؛
 • کلیپس یا گیره مو.

حالا مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: موس مو را به موها بمالید و با سشوار خشک کنید

موس مو را به موهای مرطوبتان بمالید و بدون برس‌کشیدن، تا ۷۵ درصد موها را با سشوار خشک کنید. سپس یک برس موی نرم بردارید و به‌سمت بالا شانه کنید تا به حجم آن اضافه شود.

مرحله دوم: حالا با فرق سر شروع کنید

از شانه دم‌دار استفاده کنید و به‌شکل افقی از گوش تا گوش فرق باز کنید. لایه بالایی موها را جدا کنید و کلیپس بزنید تا با بقیه موها قاتی نشود.

مرحله سوم: موهای دو طرف سرتان را بخش‌بندی کنید

با شانه دم‌دار موها طرفین را به سه بخش کوچک تقسیم‌بندی کنید. برای نگه‌داشتن هر بخش از کلیپس استفاده کنید تا موها درهم نشوند.

مرحله چهارم: حالا شروع به بافتن کنید

یک قسمت از سه بخشی را بردارید که قبلا جدا کردید و به‌شکل فرانسوی ببافید. این بافت را از خط مو تا پشت گوش ادامه دهید؛ سپس با چند سنجاق محکم کنید. همه بخش‌های طرفین را به‌ همین ‌شکل ببافید.

مرحله پنجم: حالا موهای لایه بالا را برس بکشید

بعد از بافت موهای طرفین، لایه بالایی را که جدا کرده بودید، پوش بدهید و به‌سمت عقب برس بزنید.

مرحله ششم: موها را ثابت کنید

برای اینکه موها به هم نریزند، به آن فیکساتور یا اسپری نگهدارنده بزنید.

مدل دوم: مدل کندوی عسل دههٔ شصت میلادی

موس مو - مدل کندوی عسل

چیزهایی که نیاز دارید:

 • موس مو؛
 • سشوار؛
 • شانه دم‌دار؛
 • برس مویی نرم؛
 • اسپری نگهدارنده مو.

مرحله اول: موس مو را روی موهایتان بمالید

یک یا دو پامپ از موس مو را به موهای مرطوبتان بمالید و خوب بین ریشه‌ها پخش کنید. سپس موها را خشک کنید.

مرحله دوم: موها را پوش بدهید

از شانه دم‌دار استفاده کنید و موها را به سه بخش تقسیم کنید. یکی‌ در امتداد خط مو، یک بخش میانی و سومی باید تاج یا لایه بالایی موها باشد. لایه بالایی یا تاج موها را با شانه به‌سمت ریشه پوش بدهید. همین‌کار را برای قسمت میانی هم تکرار کنید تا پایه کندوی عسلی تکمیل شود. تا این مرحله با بخش جلویی کار نداشته باشید.

مرحله سوم: قسمت جلوی موها را به‌سمت عقب شانه کنید

پس از اینکه دو قسمت تاج و میانی را پوش دادید، حالا باید با برس مویی نرم بخش جلویی را شانه کنید و به عقب بکشید و تا روی کندوی درست‌شده بیاورید. زیر موها را جمع کنید، اما طوری این کار را انجام دهید تا کندویی که درست کرده‌اید، خراب نشود.

اگر می‌خواهید کندویی که بالای سرتان درست کرده‌اید، ارتفاع بیشتری داشته باشد، دم شانه را آرام در موها فرو کنید و کمی آنها را بالا بکشید.

مرحله چهارم: در انتها، موها را مرتب کنید

موها را مرتب کنید و برای ثابت نگه‌داشتن آنها، از اسپری نگهدارنده یا فیکساتور استفاده کنید.

مدل سوم: پیچ فرانسوی

موس مو - پیچ فرانسوی

این مدل همان پیچ فرانسوی کلاسیک است که بسیار طرف‌دار دارد.

وسایلی که نیاز دارید:

 • موس مو؛
 • سشوار؛
 • کلیپس؛
 • برس مویی نرم؛
 • سنجاق.

مرحله اول: موس مو را به موها بمالید و با سشوار خشک کنید

آب اضافی موها را بگیرید و با موس مو ماساژ دهید. سپس تا ۹۵ درصد آن را خشک کنید. اجازه دهید ۵ درصد باقی‌مانده را هوا خشک کند تا بافت طبیعی موهایتان حفظ شود.

مرحله دوم: روی موهایتان فرق باز کنید

با شانه دم‌دار روی موهایتان از گوش تا گوش به‌شکل افقی فرق باز کنید. پس از اینکه موها را جدا کردید، قسمت بالایی مو را کلیپس بزنید تا با بقیه موها قاتی نشود.

مرحله سوم: مابقی موها را پوش دهید

موهایی را که آزاد مانده‌اند پوش بدهید تا حجم پیدا کنند.

مرحله چهارم: بخش جلویی مو را به عقب برس بکشید

کلیپس قسمت جلوی مو را بردارید و با استفاده از برس مویی نرم، آنها را به‌سمت عقب روی موهای پوش‌داده شانه کنید.

مرحله پنجم: حالا روی موهایتان پیچ فرانسوی درست کنید

موهایتان را به یک طرف بکشید و برای محکم‌کردن آن از چند سنجاق استفاده کنید. حالا به‌سمت مخالف موها را پیچ بدهید و برگردانید. سپس این قسمت را دوباره با سنجاق محکم کنید.

معرفی ۶ موس مو برای حالت‌دادن به موها

در ادامه مطلب، شش موس موی مناسب برای موهای فر را باتوجه‌به نظرات خریداران این محصولات، معرفی می‌کنیم:

موس نگهدارنده حالت مو نیوآ مدل Extra Strong حجم ۱۵۰ میلی‌لیتر

موس مو - موس موی نیوآ

موس نگهدارنده حالت موی نیوآ احساسی دلپذیر به موهای شما می‌دهد و تا ۲۴ ساعت این حالت را حفظ می‌کند. این محصول موهایتان را خشک یا چسبناک نمی‌کند و آنها را در برابر گرمای سشوار مقاوم نگه می‌دارد. این موس با پانتنول و ویتامین B3 غنی شده است.

موس نیوآ به ریشه مو تا انتهای آن حجم می‌دهد و حالت آن را تثبیت می‌کند. فرمول نوآورانه این موس با پانتنول و ویتامین B3، سبب تقویت و مراقبت از مو می‌شود، بدون اینکه آن را خشک کند.

هرچند برخی از قیمت بالای آن گله دارند، کاربران به این موس ازنظر میزان حالت‌دهی، قدرت نگهدارندگی و نیز رایحه آن، رتبه «خوب» را داده‌اند. باتوجه‌به این موضوع، این محصول ارزش خرید را دارد.

موس موهای فر قوی یانسی مدل Curls حجم ۳۰۰ میلی‌لیتر

موس مو - موس موی یانسی

موس یانسی مخصوص موهای فر است و حالت زیبایی به آنها می‌دهد. این محصول حاوی دی ‌ـ پانتنول است که موها را درخشان می‌کند، ضد موخوره است، موهای آسیب‌دیده را بهبود می‌بخشد و از وِزشدن موها جلوگیری می‌کند. خاصیت نگهدارندگی قوی آن مدل فر موها را مدتی طولانی حفظ می‌کند و دارای محافظ حرارتی در برابر سشوار است.

از دیگر ترکیبات مهم این موس، پلی‌کواترنیوم ۴ است که به موها درخشندگی و نرمی می‌بخشد و ضدالکتریسیته ساکن است. روی بافت مو پسماند جمع نمی‌شود و به آسانی می‌توان آن را شست.

بنزوفنون ۴ موجود در این موس، به‌منظور محافظت موها در برابر پرتوهای UVA و UVB آفتاب در ترکیب آن به کار رفته است.

کاربران به میزان حالت‌دهی این موس رتبه «خوب» را داده‌اند، اما ماندگاری آن را معمولی می‌دانند و اظهار کرده‌اند که اگر قدرت نگهداری حالت موها در آن به‌جای ۴، ۵ بود، بهتر می‌شد.

موس حالت‌‌دهنده مو اینتسا سری Styling مدل Ravviva Ricci حجم ۳۰۰ میلی‌لیتر

موس مو - موس موی اینتسا

این موس مو برای موهای فر مناسب است و به حلقه‌های فرِ مو حالت فنری می‌دهد. موها را احیا، تقویت و براق می‌کند. ویژگی نگهدارندگی آن به‌هیچ‌عنوان باعث خشک‌شدن و چسبندگی موها نمی‌شود. با این موس می‌توانید نرمی موهای فر و زیبایتان را حس کنید.

کاربران از همه جوانب به این موس رتبه «خوب» را داده‌اند و رضایت خاطرشان را از خرید این محصول ابراز کرده‌اند. بنابراین نسبت به قیمتی که دارد، ارزش خریدن را دارد.

موس مو فشینلی مدل Fixing And Restructuring حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

موس مو - موس موی فشینلی

این موس مو برای شکل‌دادن و حجم‌دهی به موها مناسب است. کاملا جذب موها می‌شود و بدون اینکه روی آن سنگینی کند، به محافظت از آن کمک می‌کند.

ترکیبات طبیعی این موس به جلوگیری از خشک‌شدن مو کمک می‌کند و به آن درخشندگی می‌بخشد. از طرف دیگر، موها را چسبناک نمی‌کند و مدتی طولانی حالت موها را نگه می‌دارد.

کاربران به این موس از هر لحاظ رتبه «خوب» را داده‌اند و رضایت کامل خودشان را ابراز کرده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که ارزش خرید را دارد.

موس حالت‌دهنده مو تافت مدل Ultra Mousse حجم ۱۵۰ میلی‌لیتر

موس مو - موس موی تافت

قدرت حفظ حالت این موس مو ۴ است و با فرمولاسیون خاص خود که حاوی آرژینین است، موها را از ریشه تقویت کرده و آنها را در برابر عواملی که حالت موها را به هم می‌زنند، مقاوم می‌کند. به‌ این ‌ترتیب، مدتی طولانی حالت موها را نگه می‌دارد، بدون اینکه آنها را خشک و چسبناک کند یا پسماندی روی آنها به‌ جا بگذارد.

این محصول به مقاومت موها در شرایط آب‌وهوایی مانند رطوبت هوا، پرتوهای مضر آفتاب و آلودگی‌ها کمک می‌کند.

این موس بر پایه آب است و پانتنول، پلی‌کواترنیوم ۱۱ و گلیسیرین فقط برخی از ترکیبات مهم آن هستند.

کاربران ازنظر میزان حالت‌دهی، قدرت نگهدارندگی و سایر موارد به این موس رتبه «خوب» را داده‌اند؛ بااین‌حال برخی از کاربران از رایحه آن گله دارند.

موس مو باباریا مدل موهای RIZOS حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

موس مو - موس موی باباریا

این موس مو به موهای شما انعطاف‌پذیری و شکل می‌دهد. قدرت نگهدارندگی حالت موی آن ۳ است. این محصول با محتوای کراتین و جینسینگ خود، کیفیت مو را بهبود می‌بخشد و از آن در برابر عوامل محیطی آسیب‌زا محافظت می‌کند.

کاربران به رایحه، میزان حالت‌دهی و قدرت حفظ حالت موی این موس مو رتبه «خوب» را داده‌اند؛ بنابراین باتوجه‌به قیمتش، ارزش خرید را دارد.

باور عمومی بر این است که موس مو بیشتر برای موهای فر کاربرد دارد. اگر شما برای موهای صافتان از موس مو استفاده کرده‌اید، لطفا تجربه‏‌ای را که با آن به دست آوردید، با ما در میان بگذارید. اگر از برندی استفاده کرده‌اید که از آن راضی بودید، آن را هم به دوستانتان در چطور معرفی کنید.


در ادامه بخوانید: ۱۱ دمنوش گیاهی برای تقویت موی سر و کاهش ریزش مو
اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.
منبع lorealparisusa allthingshair naturallycurly
تهیه شده در cosmopolitan
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.