بهترین کتاب های ۲۰۲۱؛ پیشنهادهایی خواندنی از ایران و جهان

آنهایی که بیشتر از همه به خانه مردم رفتند

11

رفتن دنبال راهی که اکثر مردم می‌روند همواره توصیه شده است. شاید این موضوع در برخی موارد صدق نکند، اما اکثر اوقات فیلم‌ها، مکان‌ها و حتی کتاب‌هایی که محبوب می‌شوند واقعا ارزش وقت‌گذاشتن را دارند. از همین‌ رو تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین کتاب های ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنیم. این کتاب‌‌ها در دو دسته کتاب‌های خارجی و کتاب‌های ایرانی جای گرفته‌اند. در بخش اول کتاب‌های خارجی‌ معرفی شده‌اند و در بخش دوم کتاب‌های ایرانی. معیار انتخاب کتاب‌های خارجی معرفی‌شدن آنها به‌عنوان بهترین کتاب در سایت‌های خارجی بوده است. همراه ما باشید تا به دنیای کتاب‌های فرنگی و ایرانی سفری کوتاه کنیم.

بهترین کتاب های خارجی سال ۲۰۲۱

۱. نیمه تاریک مامان

نیمه تاریک مامان - بهترین کتاب های ۲۰۲۱

نویسنده: اشلی آدرین
مترجم:
محدثه احمدی
ناشر: ملیکان
تعداد صفحات:
۳۰۶

اگر به رمان‌های روان‌شناختی علاقه‌مند هستید، احتمالا این کتاب را که درباره ارتباط مادر و دختر است دوست خواهید داشت. بلایث قصد دارد قبل از اینکه دخترش به دنیا بیاید، با او پیوند عمیق عاطفی‌ برقرار کند که خودش هرگز با مادرش نداشته است. اما وقتی ویولت به دنیا می‌آید، بلایث متقاعد می‌شود که دخترش مشکلی دارد. اتفاقات غم‌انگیزی که در ادامه رخ می‌دهند، باعث می‌شود به عقل بلایث و داستانش شک کنید.

۲. مردمی که در تعطیلات می‌بینیم (People We Meet on Vacation)

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - مردمی که در تعطیلات می‌بینیم

نویسنده: امیلی هنری
مترجم:
به فارسی ترجمه نشده است
ناشر: به فارسی ترجمه نشده است
تعداد صفحات:
۳۸۲

الکس و پاپی دو فرد بسیار متضاد هستند. الکس پسری آرام است و پاپی مثل کودکی بازیگوش. این دو بعد از آشنایی، تا ۱۰ سال هر تابستان یک هفته با هم به مسافرت می‌رفتند تا اینکه ۲ سال پیش میانشان شکرآب و رابطه‌شان قطع شد. حالا پاپی و الکس می‌خواهند یک بار دیگر با هم به سفر بروند و تلاش کنند رابطه‌شان را درست کنند. یعنی موفق می‌شوند؟

۳. چهار باد

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - چهار باد

نویسنده: کریستین هانا
مترجم:
فریبا بردبار
ناشر: کهکشان علم
تعداد صفحات:
۵۴۰

ماجرای این کتاب در تگزاسِ سال ۱۹۳۴ روایت می‌شود، هنگامی که همه‌جا خشکسالی و رکود است. السا باید تصمیم بگیرد که بماند و برای سرزمین، جامعه و خانه‌اش بجنگد یا از فرصت استفاده کند و به‌امید زندگی بهتر به کالیفرنیا برود. این داستان درباره رؤیای آمریکایی است، سفری دردناک و تکان‌دهنده که احتمالا اشک بسیاری از خوانندگان را درمی‌آورد.

۴. آخرین چیزی که به من گفت

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - آخرین چیزی که به من گفت

نویسنده: لارا دیو
مترجم:
روناک احمدی آهنگر
ناشر: نون
تعداد صفحات:
۳۰۴

در این کتاب که یکی از بهترین کتاب های ۲۰۲۱ است یک داستان معمایی را خواهید خواند. قبل از اینکه اوون مایکل ناپدید شود، همسرش هانا را ترک می‌کند. او یادداشتی از خودش به‌ جا می‌گذارد: «از او محافظت کن.» و «او» دختر نوجوانشان بیلی است. وقتی هانا و بیلی منتظر بازگشت او هستند، اف‌بی‌آی رئیس اوون را دستگیر می‌کند و دو زن را به مأموریتی می‌فرستد که در طی آن گذشته اوون را درک کنند و دلیل واقعی ناپدیدشدن وی را بفهمند.

۵. بزرگراه لینکلن (The Lincoln Highway)

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - بزرگراه لینکلن

نویسنده: آمور تول
مترجم: به فارسی ترجمه نشده است
ناشر: به فارسی ترجمه نشده است
تعداد صفحات:
۵۹۲

در ژوئن ۱۹۵۴، امت واتسون ۱۸ساله و از مزرعه سرپرست قانونی‌اش خارج می‌شود؛ پدر و مادرش مرده‌اند و بانک اموالشان را مصادره کرده است. امت قصد دارد برای شروعی تازه برادر ۸ساله‌اش را به غرب ببرد، اما دو دوستی که در مزرعه با آنها آشنا شده است نقشه‌های متفاوتی برای آینده‌ امت دارند.

۶. پروژه هیل مری

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - پروژه هیل مری

نویسنده: اندی ویر
مترجم: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
تعداد صفحات:
۵۷۴

در این رمان معمایی و علمی‌تخیلی، رایلند گریس در سفینه‌ای در فضا بدون هیچ خاطره‌ای از خواب بیدار می‌شود. دو خدمه دیگر مرده‌اند و گریس کم‌کم به یاد می‌آورد مأموریتی غیرممکن پیش‌ رویش است؛ او که تنها بازمانده این مأموریت و تنها امید برای نجات بشر است باید جلوی انقراض انسان‌ها را بگیرد. اگر عاشق داستان‌های علمی‌تخیلی هستید، این کتاب از بهترین کتاب های ۲۰۲۱ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۷. دنیای زیبا کجایی (Beautiful World, Where Are You)

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - دنیای زیبا کجایی

نویسنده: سال رونی
مترجم: به فارسی ترجمه نشده است
ناشر: به فارسی ترجمه نشده است
تعداد صفحات:
۳۶۸

این کتاب داستان عشق و رابطه چهار دوست به‌نام‌های آلیس، فلیکس، آیلین و سایمون است. در این کتاب قرار است از طریق مکالمات و تعاملات فلسفی این دوستان، که اغلب ناخوشایندند، درباره موضوعاتی مانند عشق و رابطه بخوانید.

۸. سیب‌ها هرگز نمی‌افتند (Apples Never Fall)

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - سیب‌ها هرگز نمی‌افتند

نویسنده: لیان موریارتی
مترجم: به فارسی ترجمه نشده است
ناشر: به فارسی ترجمه نشده است
تعداد صفحات:
۴۷۲

وقتی مادر خانواده دلینی پس از ارتباط خانواده با یک غریبه ناپدید می‌شود، دو تا از دخترها و پسر خانواده عقیده دارند که پدرشان مقصر است، در حالی که دو خواهر دیگر می‌گویند پدرشان بی‌گناه است. با آشکارشدن رازهایی، خواهر و برادرها شروع به بررسی تاریخچه خانواده خود می‌کنند و چیزهای متفاوتی دستگیرشان می‌شود.

۹. سرزمین فاخته ابر (Cloud Cuckoo Land)

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - سرزمین فاخته ابر

نویسنده: آنتونی دوئر
مترجم: به فارسی ترجمه نشده است
ناشر: به فارسی ترجمه نشده است
تعداد صفحات:
۶۴۰

آنای سیزده‌ساله یتیم است و در خانه‌ای در قسطنطیه زندگی می‌کند که خانم‌های ساکن آن با گلدوزی ردای کشیشان زندگی خود را می‌گذرانند. آنا با کنجکاوی خواندن را یاد می‌گیرد و در این شهر باستانی که به کتابخانه‌هایش معروف است، کتابی پیدا می‌کند. داستان کتاب از این قرار است که ایتن آرزو دارد به پرنده‌ای تبدیل شود و به بهشتی آرمانی پرواز کند.

وقتی دشمنان قسطنطنیه را محاصره کرده‌اند و به دیوارهایش حمله می‌کنند، آنا این داستان را برای خواهرش می‌خواند. عمیر هم پسری روستایی است که مجبور شده به ارتش بپیوندد و حالا بیرون دیوارهای شهر است. راه او و آنا با هم تلاقی می‌کند.

۱۰. دوباره فکر کن

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - دوباره فکر کن

نویسنده: آدام گرنت
مترجم: تیم ترجمه نشر نوین
ناشر: نوین
تعداد صفحات:
۲۸۸

دوباره فکر کن کتابی است درباره خوبی‌های شک و تردید که به ما کمک می‌کند ناشناخته‌ها را بهتر بپذیریم و از اشتباه‌کردن لذت ببریم. شواهد نشان می‌دهد که افراد نابغه و خلاق تمایل دارند دائم در مواضع خود تجدید نظر کنند و آن دسته از رهبرانی که اعتراف می‌کنند چیزی را نمی‌دانند و دنبال بازخورد انتقادی از بقیه هستند، تیم‌های سازنده‌تر و نوآورتری را رهبری می‌کنند.

شاید یادگیری نحوه دوباره فکرکردن مهارتی مخفی باشد و در این دنیا که سریع‌تر از همیشه تغییر می‌کند، به شما برتری ببخشد.

بهترین کتاب‌های ایرانی سال ۲۰۲۱

پس از معرفی بهترین کتاب های جهان نوبت می‌رسد به معرفی بهترین کتاب‌های ایرانی. آنهایی که از قلم نویسنده‌ای هم‌وطن روی کاغذ آمده‌اند تا به زندگی‌مان معنا ببخشند و کمک کنند چیزهای بیشتری یاد بگیریم. معیار انتخاب این کتاب‌ها میزان فروششان بوده است. در این فهرست، سال انتشار کتاب در نظر گرفته نشده است و فقط آنهایی را نام برده‌ایم که در سال ۲۰۲۱ پرفروش بوده‌اند.

۱. آن‌سوی مرگ

بهترین کتاب‌های ایرانی ۲۰۲۱ - آن‌سوی مرگ

نویسنده: جمال صادقی
ناشر: معارف
تعداد صفحات:
۳۴۶

همیشه دانستن درباره زندگی پس از مرگ برای بسیاری از ما جالب بوده است. در این کتاب هم قرار است سه خاطره را بخوانید درباره کسانی که تجربه رفتن به برزخ و برگشتن به زندگی را داشته‌اند. خواندن رمز و رازهای این‌چنینی جذاب است، اما شاید افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا آنهایی که روان آسیب‌پذیر دارند با خواندن این کتاب اذیت شوند.

-سحر، می‌خواهم بدانم واکنش تو… واکنش وجود اثیری تو در برابر جسمِ بی‌جانت چه بود؟ وقتی کالبدت را دیدی چه فکری کردی؟ -خب، ابتدا حسابی گیج شدم. مرتب از خودم می‌پرسیدم: «اگر او من هستم، پس من (منی که در بالا قرار دارم) کیستم؟»

۲. چشم‌هایش

بهارین کتاب‌های ایرانی ۲۰۲۱ - چشم‌هایش

نویسنده: بزرگ علوی
ناشر: نگاه
تعداد صفحات:
۲۷۱

احتمالا بسیار زیاد درباره چشم‌هایش خوانده و شنیده‌اید، اما برای کسانی که نمی‌دانند باید بگوییم که این کتاب اثری پلیسی است که ته‌مایه عشق‌وعاشقی هم دارد. این کتاب جذاب به زبان‌های عربی و کردی هم ترجمه شده است. شاید بد نباشد امسال کتاب چشم‌هایش را در فهرست خواندنی‌هایتان قرار دهید تا کمی حال‌وهوای نیمه اول قرن چهاردهم شمسی را تجربه کنید.

زن ناشناس کمى تأمل کرد. لب زیرینش را گزید. به‌زور مى‌خواست از جریان اشک جلوگیرى کند. در چند دقیقه آخر گویى اصلا وجود مرا فراموش کرده و دارد با خودش صحبت مى‌کند. گویى مناظر گذشته تیره‌اش روشن و زنده از جلو چشم‌هایش رد مى‌شوند و آنچه را مى‌بیند براى اینکه بهتر به ذهنش بسپارد، نقل مى‌کند.

۳. یک عاشقانه آرام

بهترین کتاب‌های ایرانی ۲۰۲۱ - یک عاشقانه آرام

نویسنده: نادر ابراهیمی
ناشر: روزبهان
تعداد صفحات:
۲۷۲

یک عاشقانه آرام، عاشقانه و سیاسی است، ترکیبی که شاید نتوانید هر جایی پیدایش کنید! نادر ابراهیمی داستان زوجی را روایت می‌کند که به‌دلیل مبارزات سیاسی مجبورند سختی‌های زندگی را تحمل کنند. این کتاب عاشقانه جزو بهترین کتاب های ۲۰۲۱ است که خوانندگان زیادی آن را توصیه کرده‌اند.

عشق به دیگری ضرورت نیست، حادثه است. عشق به وطن ضرورت است، نه حادثه. عشق به خدا ترکیبی است از ضرورت و حادثه!

۴. ماشاالله‌خان در بارگاه هارون‌الرشید

بهترین کتاب‌های ایرانی ۲۰۲۱ - ماشاالله‌خان در بارگاه هارون‌الرشید

نویسنده: ایرج پزشک‌زاد
ناشر: فرهنگ معاصر
تعداد صفحات:
۳۱۲

در این کتاب طنز، داستان یک دربان بانک به‌نام ماشاالله‌خان را خواهید خواند که تحت‌تأثیر کتاب‌های تاریخی دوران هارون‌الرشید قرار گرفته است و احساس می‌کند در آن زمان زندگی می‌کند. وی به‌خاطر علاقه زیادی که به آن دوران دارد، نزد ساحران رفته و از آنها می‌خواهد روحش را به دوران خلافت هارون‌الرشید ببرند، چیزی شبیه آنچه در سریال قهوه تلخ دیدیم.

در ادامه اتفاقات تلخ و مصیبت‌های زیادی بر سر او می‌آید که البته به شیوه‌ای شیرین روایت می‌شوند.

ــ والله قربان اگر از ما نشنیده بگیرید. این ماشاءالله‌خان شب‌ها درس می‌خواند که کلاس دوازده را با متفرقه امتحان بدهد. برای امتحان از دوسه ماه پیش که از این کتاب‌های تاریخ و هارون‌الرشید و این‌جور چیزها خریده، از صبح تا غروب کارش خواندن این کتاب‌هاست. اصلا گاهی مثل دیوانه‌ها یادش می‌رود اسمش چیست و کجاست و چه‌کار می‌کند. پریروز جلوی بچه‌ها می‌خواست بنده را صدا بزند می‌گفت: «ابن‌سعدون!»‌. دیروز می‌خواست بیاید پیش شما، پرسیدم: کجا می‌روی، گفت: می‌روم خدمت هارون‌الرشید… نه اینکه خیال کنید شوخی می‌کرد… خیلی جدی حرف می‌زد.

۵. من او

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - من او

نویسنده: رضا امیرخانی
ناشر: افق
تعداد صفحات:
۶۰۰

همان‌طور که از نام این کتاب پیداست، با یک داستان عاشقانه طرف هستیم. علی فتاح از خانواده‌ای تاجر در دوران پهلوی است که عاشق دختر خدمتکار خانواده‌اش شده است. اما قصد دارد تا وقتی مطمئن شود عشقش به مهتاب پاک است، از ازدواج با او خودداری کند.

سرم را تکان دادم. بعد دوباره به مهتاب نگاه کردم. مانتوی کرم و روسری بلند قهوه‌ای. داشتم فکر می‌کردم که آبشار موهای قهوه‌ای زیر روسری چگونه مرتب شده‌اند. یک وری؟ صاف؟ بافته؟

۶. آخرین رؤیای فروغ

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - آخرین رؤیای فروغ

نویسنده: سیامک گلشیری
ناشر: چشمه
تعداد کلمات:
۱۶۰

اگر اهل خواندن داستان‌هایی هستید که در یک محیط بسته روایت می‌شوند، این کتاب برایتان خوشایند خواهد بود. داستان کتاب درباره زن میان‌سالی به‌نام فروغ است که به فراموشی مبتلا شده است. دختران فروغ و همسرانشان در یک ویلا دور هم جمع شده‌اند تا درباره حال نامساعد مادرشان با یکدیگر گفت‌وگو کنند، اما در این میان متوجه رازی درباره مادرشان می‌شوند. کل این اتفاقات در همان ویلا رخ می‌دهد و قرار است گفت‌وگوهای میان افراد خانواده و فروغ، که دیگر آنها را نمی‌شناسد، بخوانید.

آرزو گفت: «دو هفته پیش همین موقع‌ها بود که به مامان زنگ زدم. می‌خواستم باهاش درباره‌ یه چیزی مشورت کنم. بهم گفت یه رستوران خیلی خوب نزدیک خونه‌ش باز شده.

گفت می‌خواد یه روز من و امیر رو دعوت کنه خونه‌ش و یه غذای خیلی عالی از اونجا برامون سفارش بده. چطور یه‌دفعه همچین اتفاقی افتاد؟ هنوز باورم نمی‌شه. خدایا.»

۷. سرخ سفید

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - سرخ سفید

نویسنده: مهدی یزدانی‌خرم
ناشر: چشمه
تعداد صفحات:
۲۶۶

شخصیت‌های این کتاب عبارت‌اند از مهدی که کاراته‌کار است و دو روح سرگردان که یکی‌شان شاعر است و دیگری خبیث! مهدی کارمندی است که علاوه بر علاقه به کاراته، دستی هم در نویسندگی دارد، اما داستان‌های او طرف‌دار چندانی ندارد. خب نقش روح‌ها در این میان چیست؟ داستان‌هایی از آنها روایت می‌شوند که در دل تاریخ رخ می‌دهند و در نهایت به داستان مهدی پیوند می‌خورند.

محسن نمونه‌ای است از موفقیت یک مرد… ماشین شاسی بلند سوار می‌شود… زنش را دوست دارد ولی نمی‌گذارد زندگی‌اش یکنواخت بگذرد… دو سالی هست که در این باشگاه تمرین می‌کند… چربی خونش بالا رفت و پایش را به این باشگاه قدیمی که نزدیک دفترش است باز کرد… کیوکوشین‌ کای سی‌وسه‌ساله گاهی خودش را با او مقایسه می‌کند… محسن خوش است… سفر می‌رود و پول درمی‌آورد… مشتری رمان‌های اوست و چند بار یکی‌شان را که بیشتر دوست دارد داده به او تا برای دوستان تازه‌رکابش امضا کند… محسن زندگی آرامی دارد و هیچ‌وقت هم کیوکوشین کای سی‌وسه‌ساله را به خانه‌اش دعوت نکرده است…

۸. چهل‌سالگی

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - چهل‌سالگی

نویسنده: ناهید طباطبایی
ناشر: چشمه
تعداد صفحات:
۹۰

در این کتاب قرار است درباره خاطرات خوش گذشته بخوانید که در زمان حال دیگر خوشایند نیستند. داستانی که دلدادگی زن قهرمان داستان در گذشته را روایت می‌کند، اما این دلدادگی با سرخوردگی‌های امروز او گره می‌خورند. کتاب چهل‌سالگی روایتگر نگرانی‌ها و آنچه در زندگی یک زن امروزی تقریبا خوشبخت می‌گذرد است. اگر می‌خواهید یکی از بهترین کتاب های فارسی ۲۰۲۱ را بخوانید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

از خواب پرید و چشم‌هایش را که باز کرد، سقف را تار می‌دید، از پشت پرده نازک درخشانی از جنس اشک. پلک‌هایش را روی هم گذاشت و اجازه داد اشکش روی صورتش بسرد. رد اشک را حس می‌کرد. لرزش‌های اشک وقتی از روی چین‌های ریز پایین چشمش رد می‌شد و تغییر مسیرش وقتی به کنار بینی‌اش رسید. می‌خواست غمگین باشد، می‌خواست یاد پیری بیفتد که صدای ضعیف آهنگی را از دور شنید.

۹. هیچ دوستی به‌جز کوهستان

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - هیچ دوستی به‌جز کوهستان

نویسنده: بهروز بوچانی
ناشر: چشمه
تعداد صفحات:
۲۴۸

بهروز بوچانی در جریان پناهندگی به قصد مهاجرت به استرالیا دستگیر شد و تصمیم گرفت از این اتفاق تلخ یک داستان خلق کند. او ۵ سال داستان خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستش ارسال می‌کرد تا درنهایت در سال ۲۰۱۸ این کتاب چاپ شد.

زنجیره‌ای پیچ‌درپیچ از مردانی گرسنه و تحقیرشده در زیر آفتاب سوزانی که مغزها را می‌پخت… ترکیبی ناساز از مردانی با قد و وزن و سن و رنگ متفاوت صفی طولانی شکل می‌داد. روز در زندان با هیاهوی صف‌هایی طولانی و له‌کننده آغاز می‌شد. صبح زود زندانی‌های گرسنه از تختخواب‌های عرق‌کرده و چسبناکشان با شتاب بلند می‌شدند و دسته‌دسته به چادر غذاخوری هجوم می‌بردند.

۱۰. نیم دانگ پیونگ‌یانگ

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - نیم دانگ پیونگ‌یانگ

نویسنده: رضا امیرخانی
ناشر: افق
تعداد صفحات:
۳۴۴

نویسنده این کتاب همراه هیئتی سیاسی به کره شمالی رفته‌اند و وی تصمیم گرفته آنچه را در این کشور تعجب‌برانگیز می‌بیند به تحریر درآورد. اگر از علاقه‌مندان به ماجراهای عجیب این کشور هستید، شاید خواندن این کتاب برایتان جذاب باشد.

می‌گویم نه! ماه مبارک سفر نمی‌آیم… اصلا برکاتی در ماه مبارک هست که در ماه‌های دیگر نیست… شما به ز من می‌دانید، باید از این فیوضات استفاده کرد… عمر برف است و آفتاب تموز…

حسین خودش چوب این منبرها را رنده کرده است. به‌تأسف سری تکان می‌دهد و می‌گوید:

ــ سفری بود به کرهٔ شمالی…

بیس‌جامپ و سقوط آزاد از منبر می‌پرم پایین؛ جوری که عبا و عمامه همان بالا جا می‌ماند!

ــ کرهٔ شمالی؟! می‌آیم! همین امروز هم اگر باشد، می‌آیم.

۱۱. تکه‌هایی از یک کل منسجم

بهترین کتاب های ۲۰۲۱ - تکه‌هایی از یک کل منسجم

نویسنده: پونه مقیمی
ناشر: بینش نو
تعداد صفحات:
۳۶۰

آخرین اما نه کم‌اهمیت‌ترین کتاب این فهرست «تکه‌هایی از یک کل منسجم» است. این کتاب بسیار پرطرف‌دار به مسائل روان‌شناختی و بین‌فردی می‌پردازد. «تکه‌هایی از یک کل منسجم» یادمان می‌دهد چطور رابطه بهتری با خودمان داشته باشیم و من درونی را بهتر بشناسیم و چطور روابط بهتری با دیگران برقرار کنیم.

و تکه‌هایی که همه‌جا حضور دارند و فقط کافی است ما در مسیرشان قرار بگیریم، آن وقت اگر هشیار باشیم، شاید بخش‌هایی از خودمان را ببینیم. بخش‌هایی از خودمان را در رابطه‌ها و در آدم‌هایی که تجربه می‌کنیم، در موقعیت‌هایی که قرار می‌گیریم، در فیلم‌هایی که می‌بینیم، در تاریخی که مرور می‌کنیم و حتی در کوچه‌ای که هیچ عابری ندارد و باد درخت‌هایش را بدون حضورِ تماشاچیان نوازش می‌کند.

بهترین‌ها در کتابخانه تو

حالا که حرفش شد، شما برایمان از بهترین کتاب های ۲۰۲۱ که خوانده‌اید بگویید. کدام کتاب حس‌ و حال بهتری در شما ایجاد کرد و از کدام کتاب بیشتر آموختید؟ راستی آیا هیچ‌یک از کتاب‌های فهرست ما را خوانده‌اید؟ اگر بله، منتظر نظر شما درباره این کتاب‌ها هستیم.


در ادامه بخوانید: معرفی بهترین کتاب های رئالیسم جادویی
منبع vulture penguinrandomhouse
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 11 دیدگاه)
 1. ali می‌گوید

  کتابای خوبی معرفی کردین کاش تو زمینه های دیگه هم معرفی کنید

  1. عرفان برقبانی می‌گوید

   چشم. حتماً. ❤

 2. میثم می‌گوید

  سلام
  این کتابهای انگلیسی که معرفی کردید به نظرتون ارزش ترجمه کردن دارند یا خیر.
  چون قصد تریجمه کردن یک یا چند کار از کارهای ذکر شده رو داشتم می خواستم ببیسنم ارز مانور دادن دارند و ناشرهای مطرح قبول می کنند اثار رو منتشر کنند.

  1. نجم‌الدین می‌گوید

   قبل از اینکه با ناشر هماهنگ کنید سراغ ترجمه کتاب نروید.

 3. انتشارات کهکشان علم می‌گوید

  با سلام و احترام
  کناب چهار باد اثر کیستین هانا و کتاب آخرین حرفی که به من گفت اثر لورا دیو هردو توسط فریبا بردبار ترجمه شده و توسط انتشارات کهکشان علم در تابستان 1400 منتشر شده اند. اما شما چهار باد را با نام یک مترجم دیگر از یک انتشارات دیگر در این خبر به نمایش گذاشته اید.

  1. یحیی صرامی می‌گوید

   سلام. وقت به‌خیر.
   ممنون از بازخورد شما. بخش موردنظر اصلاح شد.

   1. انتشارات کهکشان علم می‌گوید

    سپاسگزارم از توجه شما