انواع ویزای استرالیا برای دریافت اقامت دائم و شرایط اخذ آنها

0

استرالیا، مقصدی جذاب برای آنهایی است که به مکانی آرام برای تحصیل، کار و زندگی فکر می‌کنند. مهاجران بسیاری از تمام قاره‌های جهان به استرالیا می‌روند. اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد مهاجرت دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما همراه ما باشید تا علاوه بر بررسی وضعیت استرالیا برای مهاجرت، به بررسی انواع ویزای استرالیا برای اخذ اقامت دائم بپردازیم.

آب‌وهوای استرالیا چهار فصل است. بهارهای زیبا، تابستان‌های گرم و باشکوه، پاییزهایی که همراه با مه و برگ‌های طلایی‌اند و البته زمستانی که سرمای آن آزاردهنده نیست. استرالیا به دلیل اینکه از بیش از ۱۰۰ کشور در دنیا، مهاجر پذیرفته است، جامعه‌ای چندفرهنگی دارد. به همین دلیل مردم استرالیا، به‌راحتی مهاجران تازه‌وارد را می‌پذیرند. استرالیا از نظر زندگی، تحصیل و کار، یکی از بهترین کشورهای جهان است. در واقع ۶ شهر استرالیا در فهرست ۵۰ شهر امن دنیا قرار دارند. در این کشور می‌توانید فرصت‌های بسیار خوبی برای تحصیل به دست آورید. همچنین این کشور، ‌فرصت‌های شغلی متعددی در اختیار افراد قرار می‌دهد. استرالیا اقتصاد قدرتمندی دارد و نرخ بیکاری در آن کم و حدود ۵ درصد است. در ضمن شکوفایی اقتصادی استرالیا، این کشور را به نقطه‌ای امن برای سرمایه‌گذاری‌های مطمئن تبدیل کرده است. به همین دلیل افراد متعددی به این کشور مهاجرت می‌کنند.

رونیکس

انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

دولت استرالیا برای سهولت مهاجرت به این کشور، ویزاهای مختلفی تعریف کرده است که از طریق‌ آنها می‌توانید وارد این کشور شوید و در صورت شایستگی، اقامت استرالیا را دریافت کنید. از این ویزاها، می‌توان به ویزای سرمایه گذاری، تحصیلی، کار و مهارت، ازدواج و نامزدی، و والدین اشاره کرد. البته ویزای توریستی و دیدار مختص افرادی است که قصد سفر تفریحی به استرالیا را دارند. برخی از ویزاها، اقامت موقتی هستند که پس از مدتی با وجود شرایطی خاص، این امکان وجود دارد که به ویزای اقامت دائم، تبدیل می‌شوند. اما برخی دیگر از ویزاها، ویزای اقامت دائم هستند که در ادامه شرح داده شده‌اند.

از این ویزاها می‌توان به ویزای سرمایه‌‌گذاری، ویزای کاری و انواع ویزای خویشاوندی اشاره کرد.

ویزای سرمایه‌گذاری

اگر سرمایه‌ای دارید و می‌خواهید با استفاده از آن اقامت دائم استرالیا را به‌دست آورید می‌توانید از ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا استفاده کنید. این ویزای استرالیا چند زیرمجموعه دارد که با توجه به آنها می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنید:

ویزای ۱۳۲

این ویزا مناسب صاحبان کسب‌وکار و افراد مجربی است که قصد راه‌اندازی تجارتی در استرالیا را دارند یا می‌خواهند تجارت فعلی خود در این کشور اداره کنند. اگر سرمایه‌ای به اندازه ۱,۵ میلیون دلار استرالیا دارید، می‌توانید برای دریافت این ویزا تقاضا بدهید.

ویزای ۸۸۸

این ویزا مناسب افرادی است که ویزای اقامت موقت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری یعنی ویزای ساب‌کلاس ۱۸۸ –که ۴ساله است- را دارند و اکنون موعد ویزای آنها به سر آمده است. اگر چنین ویزایی دارید، می‌توانید با دریافت ویزای ۸۸۸، به کسب‌وکارتان ادامه دهید. به دلیل تعداد کم این ویزاها، تقریبا درخواست ویزای ۹۰٪ از متقاضیان پذیرفته می‌شود. برای شروع کافی است برای ویزای ۴ سالهٔ سرمایه گذاری که به ویزای کارآفرینی مشهور است، اقدام کنید. شرایط اصلی اخذ ویزای کارآفرینی از این قرار است:

  • سن زیر ۵۰ سال؛
  • امکان اثبات کارفرمایی یا خویش‌فرمایی به مدت دو سال؛
  • حداقل ۵۰۰ هزار دلار گردش مالی؛
  • حداقل ۸۰۰ هزار دلار دارایی؛
  • حداقل ۲۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری در استرالیا.

ویزای ۸۹۰ و ۸۹۲

ویزای ۸۹۰ (اقامت دائم مستقل) و ۸۹۲ (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)، مختص افرادی است که در استرالیا، یک واحد کسب‌وکار دارند و با درخواست برای اخذ این ویزا می‌توانند اقامت دائم استرالیا را به‌دست آورند. بنابراین اگر شما هریک از ویزاهای ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴ یا ۱۶۵ را دارید، می توانید برای ویزای ۸۹۰ یا ۸۹۲ درخواست دهید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ این نوع ویزاها و مراحل مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به لینک زیر مراجعه کنید:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ویزای کار

ویزای استرالیا برای مهاجرت کاری

اگر در حرفه‌ای مهارت و تخصص دارید، می‌توانید از طریق مهارت و کار، اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. این نوع ویزا، چند زیرمجموعه دارد:

ویزای ۱۸۶

ویزای ۱۸۶ یا ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا، به افراد دارای مهارت و تخصص، اجازهٔ اقامت دائم و کار در رشتهٔ مورد نیاز استرالیا را می‌دهد. هنگام درخواست این ویزا باید کمتر از ۴۵ سال باشید و یک کارفرمای استرالیایی، شما را انتخاب کرده باشد. فراموش نکنید که عنوان شغلی شما باید مرتبط با مدرک تحصیلی‌تان و در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا (لیست MLTSSL) موجود باشد که هر ساله توسط ادارهٔ مهاجرت استرالیا متناسب با نیاز این کشور تغییر می‌کند.

هزینهٔ این ویزا برای فرد متقاضی در سال ۲۰۱۸، ۳۷۵۵ دلار استرالیا و برای هریک از اعضای خانواده بالای ۱۸ سال ۱۸۷۵ دلار و کمتر از ۱۸ سال ۹۴۰ دلار بوده است. البته این هزینه‌ها هر سال ممکن است کمی تغییر کند. برای همین بهتر است هزینهٔ اخذ ویزا را از یک دفتر مهاجرتی بپرسید یا در سایت ادارهٔ مهاجرت استرالیا جست‌وجو کنید.

ویزای ۱۸۷

ویزای ۱۸۷ یا ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق «کم‌جمعیت»، برای آن دسته از افرادی است که در کار خود تخصص و مهارت دارند و می‌خواهند در منطقهٔ مشخصی در استرالیا زندگی کنند و از طرف یک کارفرمای استرالیایی مورد تأیید هستند. مناطق کم‌جمعیت به اندازهٔ شهرهای بزرگ استرالیا رشد نکرده‌اند؛ به همین دلیل ممکن است در ابتدا زندگی و اشتغال در این مناطق سخت به نظر برسد، اما به دلیل سیاست تمرکززدایی این کشور، اگر بتوانید در این مناطق کارفرمایی پیدا کنید، احتمال دریافت ویزا برای‌تان بیشتر است. برای درخواست این ویزا، باید کمتر از ۴۵ سال داشته باشید و شغل مورد نظرتان هم به‌عنوان یکی از شغل‌های مورد نیاز استرالیا اعلام شده باشد.

هزینهٔ این ویزا هم درست مانند ویزای ۱۸۶ است که قبلا به آن اشاره کردیم.

ویزای ۱۸۹

ویزای ۱۸۹ یا ویزای مهارتی استرالیا به‌صورت مستقل، برای افراد متخصصی است که مستقلا نسبت به اخذ اقامت استرالیا اقدام می‌کنند. اگر بتوانید ۶۵ امتیاز لازم برای مهاجرت از طریق تخصص به‌صورت مستقل را کسب کنید، دیگر نیازی به اسپانسر نخواهید داشت و می‌توانید در هر نقطه از استرالیا که می‌خواهید زندگی و کار کنید.

هزینهٔ این ویزا برای فرد متقاضی در سال ۲۰۱۸، ۳۷۵۵ دلار استرالیا، برای همسر متقاضی ۱۸۷۵ دلار، برای دیگر اعضای خانواده بالای ۱۸ سال ۱۸۷۵ دلار و کمتر از ۱۸ سال ۹۴۰ دلار بوده است. البته این هزینه‌ها هر سال ممکن است کمی تغییر کند و همان‌طور که گفتیم ادارهٔ مهاجرت استرالیا و وکلای مهاجرتی به‌روزترین اطلاعات را در اختیارتان خواهند گذاشت.

ویزای ۱۹۰

ویزای ۱۹۰ یا ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی، مختص کسانی است که در حرفه‌ای تخصص دارند و یکی از ایالت‌های استرالیا، اسپانسر آنها شده است. اگر قصد دریافت این ویزای استرالیا را دارید، باید حرفه‌تان میان یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. برای اقدام جهت اخذ این ویزا باید از طرف یکی از ایالت‌های استرالیا دعوت شوید و علاوه بر ۵ امتیاز دعوتنامه، ۶۰ امتیاز دیگر کسب کنید. همچنین موظفید در همان ایالتی که به شما دعوتنامه داده‌اند زندگی و کار کنید.

برای مشاهدهٔ نحوهٔ امتیازبندی انواع ویزای استرالیا برای مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری، به لینک زیر مراجعه کنید.

امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا

ویزای خویشاوندی

ویزای استرالیا برای خویشاوندان

ویزای نامزدی و ازدواج

دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج نوع دیگری از ویزاست که دو زیر مجموعهٔ ۸۰۱ و ۱۰۰ دارد. این ویزاها مناسب افرادی هستند که همسرشان، شهروند یا مقیم دائمی استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند است. در واقع این ویزا مختص افرادی است که ویزای ۸۲۰، ویزای ازدواج اقامت موقتی، دارند. ویزای ۱۰۰ هم دقیقا شرایطی مانند ویزای ۸۰۱، دارد.

البته اگر شریک آینده‌تان هم مقیم استرالیاست می‌توانید از طریق ویزای نامزدی یا همان ویزای ۳۰۰ اقدام کنید. با اخذ این ویزا می‌توانید به استرالیا بروید و در عرض ۹ ماه ازدواج کنید تا اقامت دائم بگیرید. ناگفته نماند دولت استرالیا در مورد این ویزاها بسیار سخت‌گیر است و اگر کارشناسان ادارهٔ مهاجرت استرالیا قانع نشوند که ازدواج شما واقعی است این ویزا را اعطا نمی‌کنند.

هزینهٔ این نوع از ویزاهای استرالیا در سال ۲۰۱۸، از حدود ۷ هزار دلار استرالیا شروع می‌شود.

ویزای والدین

فرزندان مقیم استرالیا می‌توانند درخواست اقامت والدین خود را بدهند. برای این‌کار آنها باید حتما اقامت دائم استرالیا را داشته باشند و در عین حال بتوانند مسئولیت مالیِ والدین خود را به‌عهده بگیرند. دو نوع ویزای ۱۰۳ و ۱۴۳، به افراد مقیم استرالیا، اجازهٔ چنین درخواستی را می‌دهد. در این دو ویزا یک شرط مهم دیگر هم وجود دارد و آن هم آزمون تراز خانواده است؛ به این معنا که حداقل نصف فرزندان او مقیم استرالیا باشند و اینکه تعداد فرزندان مقیم استرالیا بیشتر یا برابر تعداد فرزندانی باشند که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند.

هزینهٔ ویزای ۱۰۳ از ۶۱۰۰ دلار استرالیا شروع می‌شود. اخذ این ویزاهای ممکن چند سال به طول بینجامد؛ به همین منظور اگر توانایی مالی دارید، ویزای ۱۴۳ انتخاب بهتری است. هزینهٔ این ویزا از حدود ۴۸ هزار دلار استرالیا آغاز می‌شود.

ویزای فرزند

این نوع ویزا دربرگیرندهٔ چند زیرمجموعه ویزای ۱۰۱، ۱۰۲ و ۱۱۷ است و مخصوص کودکانی است که والدین‌شان در استرالیا زندگی می کنند. ویزای ۱۰۱ به کودکان بیرون از استرالیا، اجازه می‌دهد که به والدین خود در استرالیا بپیوندند. آنها باید زیر ۱۸ سال سن داشته باشند یا دانشجویان تمام وقت ۱۸ تا ۲۵ ساله باشند. یا اگر بالای ۱۸ سال دارند، تنها به دلیل عدم توانایی در مراقبت از خود مانند معلولیت، می‌توانند ویزا بگیرند. ویزای ۱۰۲، مربوط به کودکانی است که فرزندخوانده هستند و می‌توانند اقامت دائم استرالیا برای زندگی با پدر و مادرخواندهٔ خود را بگیرند. همچنین ویزای ۱۱۷، مخصوص کودکانی است که والدین خود را از دست داده‌اند و اکنون قصد زندگی با یکی از اقوام خود را دارند که مقیم استرالیاست.

هزینهٔ اپلیکیشن انواع ویزاهای ۱۰۱ و ۱۰۲ در سال ۲۰۱۸ به ازای هر فرزند، ۲۴۷۰ دلار استرالیا و هزینهٔ ویزای ۱۱۷، ۱۵۱۰ دلار استرالیاست.

سخن آخر

با توجه به انواع ویزاهایی که استرالیا برای مهاجران درنظر گرفته است، می‌توانید ویزای مناسب خود را انتخاب کنید. اما روند انجام کار، بیشتر مواقع پیچیده می‌شود. به همین دلیل اگر می‌خواهید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید، حتما از وکلای زبده نظیر وکلای مهاجرت پلاس کمک بگیرید. وکلای این گروه حقوقی می‌توانند شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای استرالیا همراهی کنند و جلوی خطاهای احتمالی و برگشت‌ناپذیر را بگیرند. با وجود این مشاوران زبده می‌توانید بدون دغدغه و با کمترین هزینه، مسیر مهاجرت به استرالیا را طی کنید و نتیجهٔ دلخواه‌تان را به‌دست آورید.

مهاجرت پلاس، صفر تا صد خدمات مهاجرتی شما را انجام می‌دهد و در دفتر رسمی استرالیا هم با تکیه بر مشاوران حقوقی و مالی همراه شما خواهد بود.

برای دریافت مشاوره از مهاجرت پلاس روی لینک زیر کلیک کنید:

مهاجرت پلاس

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.