ماجان

معرفی کتاب شیوه گرگ اثر جردن بلفورت

0

به دنبال راهنمایی برای موفقیت در کسب و کار خود هستید؟ به شما توصیه می‌کنم کتاب شیوه گرگ اثر جردن بلفورت را بخوانید. با ما همراه باشید تا شما را با این کتاب تأثیرگذار آشنا کنیم.

شناسنامه کتاب

 • عنوان: شیوه گرگ
 • نویسنده: جردن بلفورت
 • تعداد صفحات: ۳۱۲

 

خرید کتاب شیوه گرگ از فروشگاه چطور

درباره کتاب شیوه گرگ

بیت‌پین

اگر اهل سینما باشید، حتما فیلم گرگ وال‌ استریت را دیده‌اید یا دست‌کم نام این فیلم را شنیده‌اید. داستان این فیلم دربارۀ مردی است که در بازار بورس وال‌ استریت به موفقیت عجیبی دست پیدا می‌کند و سرمایۀ خوبی به‌ دست می‌آورد.

این فیلم بر اساس زندگی جردن بلفورت ساخته شده‌ است؛ کسی که نویسندۀ کتاب شیوه گرگ است. بلفورت یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران بورس در آمریکا است. بسیاری از افراد توانسته‌اند با آموزش و راهنمایی‌های او به پول و ثروت کلانِ میلیاردی برسند.

بلفورت خلاصۀ تمام نکته‌هایی را که در کارگاه‌های آموزشی خود به شرکت‌کنندگان می‌آموزد، در این کتاب گنجانده‌ است. این را هم باید بدانید که هزینۀ ثبت‌نام کارگاه‌های آموزشی او معمولا ۲ هزار دلار است.

کتاب شیوه گرگ راهنمای فروش مستقیم است. بلفورت پایه‌گذار شیوۀ فروش «خط مستقیم» است. سیستم خط مستقیم شیوه‌ای برای متقاعد کردن زبانیِ خریدار است که در فروش مستقیم کالا و خدمات به کار می‌رود. بلفورت این سیستم را رمز اصلی موفقیت خود می‌داند.

شما در این کتاب با بیان جذاب و شیرین بلفورت، قدم‌به‌قدم با این سیستم اعجاب‌انگیز آشنا می‌شوید. کار اصلی بلفورت در کتاب شیوه گرگ عوض کردن نگاه شما در فروش است. او به شما آموزش می‌دهد که با اصلاح سیستم زبانی‌تان و انعطاف در برقراری ارتباط کلامی با خریدار، به‌طرز ساده‌ای او را متقاعد به خرید کالا و خدمات‌تان کنید.

شما طی ۱۲ فصل در این کتاب به‌سادگی با رموز فروش موفق او آشنا خواهید شد. این ۱۲ فصل عبارت‌اند از:

 • رمزگشایی کدها برای فروش و تأثیرگذاری؛
 • ابداع سیستم خط مستقیم؛
 • ۴ ثانیۀ اول؛
 • لحن گفتار و زبان بدن؛
 • مدیریت حالت؛
 • فرمولی مطمئن برای مدیریت حالت؛
 • لحن گفتار پیشرفته؛
 • زبان بدن پیشرفته؛
 • هنر مشتری یابی؛
 • ۱۰ قانون مشتری‌یابی خط مستقیم؛
 • هنر و علم ارائۀ محصول و خدمات در سطحی جهانی.

درباره نویسنده

جردن بلفورت متولد ۱۹۶۲ در نیویورک است. او یکی از بزرگ‌ترین واسطه‌های فروش سهام در بازار بورس است. بلفورت از همان سال‌های نوجوانی پا به عرصۀ تجارت گذاشت. کار در عرصۀ تجارت به او نشان داد که استعدادی ذاتی در فروش و تجارت دارد و از همان ابتدا موفقیت چشمگیری در کار داشت. بلفورت با اصلاح شیوه‌های زبانی، توانست به یکی از موفق‌ترین فروشندگان بورس بدل شود. او با نوشتن کتاب شیوه گرگ به خود این لقب را بخشیده‌ است. این کتاب بعدها به ساخت فیلمی با همین نام انجامید. در این فیلم، لئوناردو دی‌کاپریو در شخصیت بلفورت نقش‌آفرینی کرده است.

بلفورت به جرم کلاهبرداری و پولشویی، یک سال و ۱۰ ماه زندانی بوده‌است؛ اما او به همین سادگی‌ها تسلیم نمی‌شود. خودش در این باره می‌گوید: «شاید فکر کنید هرکس که با ۳۰ سال حبس و ۱۰۰ میلیون دلار جریمۀ نقدی روبه‌رو شده باشد، آرام بگیرد و سربه‌راه شود؛ اما نه، شاید من تشنۀ مجازات باشم و شاید هم فقط بدترین دشمن خودم.»

قسمت‌هایی از کتاب شیوه گرگ

به یاد داشته باشید، درد برای‌ آنها نشانۀ هشداری است که مشکلی در زندگی‌شان وجود دارد که باید برای برطرف کردنش اقدام کنند. بنابراین اگر بخواهید دردشان را قبل از انجام ارائۀ خود مداوا کنید، در‌ واقع، دارید به‌ آنها آسیب بزرگی وارد می‌کنید.

به بیان دیگر، وقتی مشتری مشکل خود را برای‌تان آشکار می‌کند، نمی‌خواهید اسلحه را یک‌راست به طرف او بگیرید و بگویید: «پس که این‌طور! دیگر نیازی به نگرانی نیست! محصول من مشکلت را از بیخ ریشه‌کن خواهد کرد. پس دیگر دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد. با خیال راحت بنشین و من همه‌چیز را برایت توضیح می‌دهم.»

با انجام چنین کاری، در حقیقت دارید تیشه به ریشۀ خود می‌زنید. ملاحظه کنید، با به‌‌کارگیری درمان موقتی برای درد مشتری، او را از خریدارِ برانگیخته بودن به خریدارِ چیره تبدیل می‌کنید. این‌ دقیقا برخلاف اهداف ما خواهد بود.

به‌جای این کار، با پرسیدن مجموعه‌ای از سؤالات تکمیلی و تکنیک قدم به آینده، درد او را تشدید و او را وادار می‌کنید تا بپذیرد که اگر همین الآن برای برطرف کردن درد خود اقدام نکند، دردش بیش‌ازپیش هم خواهد شد.

این کار تضمین می‌کند که مشتری نه‌تنها متوجه پیامد‌های اقدام نکردن برای رفع مشکلش است، بلکه از اعماق وجود خود نیز آن پیامد‌ها را حس می‌کند.

خرید کتاب شیوه گرگ از فروشگاه چطور


در ادامه بخوانید: با کتاب افزایش فروش به روش اساتید هاروارد، پولدار شوید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.