دکتر ساینا

معرفی بهترین کتاب فروشی های تهران؛ از خاص‌ترین‌ها تا معروف‌ترین‌ها

0

می‌خواهیم در بهترین کتاب فروشی های تهران باهم قدمی بزنیم. هرقدر هم کتاب‌خوان نباشیم، وقتی قدم در کتاب‌فروشی می‌گذاریم، ناخودآگاه شوق کتاب جانمان را تازه می‌کند! تهران ده‌ها کتاب‌فروشی دارد که این احساس خوب را به بازدیدکننده منتقل می‌کنند. در این مقاله، می‌خواهیم سری به خاص‌ترین، معروف‌ترین، بزرگ‌ترین، و قدیمی ترین کتاب فروشی های تهران بزنیم و بیشتر با آنها آشنا شویم.

خاص‌ترین کتاب‌فروشی‌های تهران

انتخاب خاص ترین کتاب فروشی تهران بسیار سخت است! این فهرست را بر اساس دکوراسیون فروشگاه، نوع کتاب‌هایی که ارائه می‌دهند و نیز نحوه مشتری‌مداری‌شان انتخاب کرده‌ایم.

۱. کتاب‌فروشی کتاب‌شار | روبه‌روی پارک لاله

بوکشار از بهترین کتاب فروشی های تهران

از درِ ورودی کتاب‌فروشی کتاب‌شار که داخل می‌آیید، اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند سقف بسیار بلندی است که دیوارهایش از کف زمین تا بیخ سقف از کتاب پر شده‌اند. کارکنان برای دسترسی به قفسه‌های بالایی از یک نردبان چرخدار استفاده می‌کنند که به قفسه‌ها وصل شده و در امتداد آنها حرکت می‌کند. فضای کتاب‌شار آدم را به دنیای فیلم‌های فانتزی می‌برد.

دکتر ساینا

دو ردیف آخر قفسه‌های روی دیوار مخصوص کتاب‌های چند جلدی و دوره‌ای هستند. چیزی که این کتاب‌فروشی را خاص می‌کند همین موضوع است. می‌توانید تقریبا هر دوره‌ کتابی که می‌خواهید در اینجا پیدا کنید یا سفارش دهید. دیوار انتهایی سالن کتاب‌فروشی طرح سه‌بعدی جالبی دارد. این طرح سه‌بعدی به بیننده این توهم را می‌دهد که انگار یک دالان بی‌انتها ته کتاب‌فروشی وجود دارد!

یکی از چیزهای جالب دیگر در کتاب‌شار قفسه بازی‌های آن است. در قفسه بازی‌ها، جورچین‌های عجیب و هیجان‌انگیزی از ۲۵۰ تکه تا ۵۰۰۰ تکه چیده شده‌اند. همچنین، در قسمت هدایا (گیفت‌شاپ) می‌توانید مجسمه‌ها و هنر‌های دستی خاصی را پیدا کنید که برای خرید هدیه بسیار مناسب و هیجان‌انگیزند. کتاب‌شار فقط یک فروشگاه در تهران دارد.

کتاب‌فروشی کتاب‌شار روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۶۶۴۲۵۱۱۸ – ۰۲۱۶۶۴۲۵۱۱۸
– ساعات بازدید:
همه‌روزه از ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
– آدرس: کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، بعد‌ از کوچه صدوقی، پلاک ۱۲۰۲

۲. حوض نقره | مجموعه باملند

حوض نقره از بهترین کتاب فروشی های تهران

حوض نقره یکی از خاص‌ترین کتاب‌فروشی‌هایی است که در غرب تهران پیدا می‌کنید. این کتاب‌فروشی در باملند و دور دریاچه خلیج فارس قرار گرفته است. در میان ده‌ها فروشگاه پوشاک و سبک زندگی (لایف‌استایل)، می‌توان به‌جرئت گفت حوض نقره خاص‌ترین فروشگاه مجموعه باملند است.

نوع قفسه‌بندی چوبی، دکوراسیون نامرتب و درهم‌وبرهم، و استفاده از مجسمه‌های عجیب و فانتزی همگی به خاص‌ترشدن فضا کمک می‌کنند. به‌علاوه، دفتر‌های دست‌ساز با جلد چوبی، مدادهای بزرگ و دست‌تراش، برچسب‌های دست‌ساز خلاقانه، و ده‌ها نوع صنایع‌دستی جالب و هیجان‌انگیز در حوض نقره دور هم جمع‌ شده‌اند.

در حوض نقره می‌توانید عجیب‌ترین و جالب‌ترین انواع نوشت‌افزار را نیز پیدا کنید. حوض نقره یک درِ پشتی هم دارد. اگر از سمت بلوار صدف وارد باملند شوید، نزدیک به ورودی پارکینگ، یک درِ قرمز آهنی را می‌بینید که البته مخصوص کارکنان حوض نقره است؛ ولی بازدید‌کننده‌ها هم مجازند از آن استفاده کنند. حوض نقره یک شعبه دیگر هم در خیابان ولی‌عصر دارد.

کتاب‌فروشی حوض نقره باملند روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۴۰۴۴۷۱۹۴
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۱۰:۰۰ تا ۲۳:۰۰
– آدرس: دریاچه خلیج فارس، مجموعه باملند

۳. پنجره | خیابان شهید قندی

پنجره از بهترین کتاب فروشی های تهران

پنجره یکی از کوچک‌ترین کتاب‌فروشی‌های سطح تهران است. چیزی که آن را خاص می‌کند این است که شما هر کتابی را بخواهید می‌توانید از پنجره تهیه کنید. اگر هم کتاب را موجود نداشته باشند، می‌توانید با خیال راحت بسپارید تا در عرض کمتر از یک هفته کتاب را برایتان پیدا کنند.

مثل همه کتاب‌فروشی‌های خاص، قسمت هدایای (گیفت‌شاپ) پنجره یکی از هیجان‌انگیز‌ترین قسمت‌های آن است. از عروسک‌های پارچه‌ای گرفته تا سبد‌های حصیری و جام‌های سفالی نقاشی‌شده، روی قفسه‌های پنجره زیبایی فضا را چند برابر می‌کنند.

پنجره همه کتاب‌ها را دارد یا اگر نداشته باشد برایتان پیدا می‌کند. وفاداری مشتریان پنجره به‌قدری است که از هیچ کتاب‌فروشی دیگری خرید نمی‌کنند. کتاب‌فروشی پنجره شعبه دیگری در تهران ندارد.

کتاب‌فروشی پنجره روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۸۸۵۱۱۰۶۰
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۱۵:۰۰ تا ۲۳:۰۰
– آدرس: خیابان شریعتی، خیابان شهید قندی، کتاب‌فروشی پنجره

بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی‌های تهران

بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی‌های تهران را بر اساس متراژ فروشگاه، تعداد شعب و اهمیت آنها انتخاب کرده‌ایم.

۴. باغ کتاب | بزرگ‌راه شهید حقانی

باغ کتاب از بهترین کتاب فروشی های تهران

باغ کتاب شناخته‌شده‌ترین و بزرگ ترین کتاب فروشی ایران است. باغ کتاب شامل چند فروشگاه بزرگ کتاب می‌شود. دو مورد از مهم‌ترین‌ها «فروشگاه کتاب بزرگ‌سالان باغ کتاب» و «مجموعه ماه‌پیشونی» هستند. مجموعه ماه‌پیشونی فروشگاهی بسیار بزرگ در زمینه کتاب کودک و نوجوان است.

علاوه بر این، باغ کتاب یک شهر مشاغل در طبقه دوم دارد که در آن کودکان می‌توانند در یک شهر کوچک فانتزی به کاری که دوست دارند مشغول شوند و پول دربیاورند. با این کار خانواده‌ها و خود کودک هم متوجه می‌شوند که باید روی چه مهارتی سرمایه‌گذاری کنند.

این مجموعه در ۲ طبقه با زیربنای ۶۵هزار متر مربع و وسعت ۱۱۰هزار متر مربع در اراضی عباس‌آباد احداث شده است. پردیس سینمایی، دالان آسمان شب، قسمت کافه‌ها و اتاق‌های گفتمان و جلسات هم از دیگر امکانات باغ کتاب هستند. باغ کتاب فقط یک شعبه در تهران دارد.

باغ کتاب روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۹۶۰۴۵۵۰۰
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
– آدرس: تهران، بزرگ‌راه شهید حقانی

۵. شهر کتاب مرکزی | خیابان دکتر شریعتی

شهر کتاب از بهترین کتاب فروشی های تهران

یکی دیگر از کتاب‌فروشی‌های بزرگ تهران شهر کتاب مرکزی است. این مجموعه ۴۰ شعبه، آن هم فقط در تهران دارد. تعداد شعب دیگر شهر کتاب در دیگر شهر‌ها و استان‌های کشور در حال افزایش هستند.

دکوراسیون و چینش قفسه‌های کتاب در شهر کتاب مرکزی جالب است. همه‌چیز اینجا رنگارنگ و شاد است. در شهر کتاب همه‌چیز می‌توان پیدا کرد. از انواع کتاب‌ها گرفته تا اسباب‌بازی‌های برقی و هدیه‌های دست‌ساز و حتی سی‌دی‌های موسیقی در شهر کتاب پیدا می‌شوند. قسمت نوشت‌افزار نیز در شهر کتاب مرکزی تنوع بسیار بالایی دارد.

شهر کتاب مرکزی با ۲۵۰۰ متر مساحت در ۳ طبقه ساخته شده است. بیشتر شخصیت‌های کارتونی معروف هم در شهر کتاب مجسمه دارند و حال‌وهوای فانتزی و جالبی در محیط ایجاد کرده‌اند. شهر کتاب ۴۰ شعبه در تهران و ده‌ها شعبه در شهرستان‌های ایران دارد.

شهر کتاب مرکزی روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۸۸۴۵۶۹۰۰
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
– آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، کوچه کلاته

۶. کتاب‌فروشی نشر ثالث | ایران‌مال

ثالث از بهترین کتاب فروشی های تهران

نشر ثالث یکی از نشریات اصیل ایرانی در زمینه ادبیات فارسی است و تا به حال دو شعبه از کتاب‌فروشی‌هایش افتتاح شده است. یکی از کتاب‌فروشی‌های نشر ثالث که، از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های کتاب تهران هم هست، به‌تازگی در ایران‌مال افتتاح شد. دکوراسیون لوکس و مدرن نشر ثالث ایران‌مال کاملا با فضای خود مجموعه ایران‌مال هم‌خوانی دارد.

فضای فروشگاه در ۲ طبقه طراحی شده است و سقف بلند فروشگاه محیطی دلباز و آرام برای مطالعه و بازدید از کتاب‌ها فراهم می‌کند. درِ ورودی فروشگاه بسیار بزرگ است و پنجره‌های شیشه‌ای ویترین فضای داخلی فروشگاه را به‌خوبی نشان می‌دهند.

نشر ثالث شعبه ایران‌مال بیش از هزار متر مربع مساحت دارد. اولین فروشگاه ثالث در خیابان کریم‌خان قرار دارد که می‌توان به‌جرئت گفت یکی از خاص‌ترین فروشگاه‌های کتاب تهران است. این فروشگاه هم در ۳ طبقه پذیرای کتاب‌دوستان و هنردوستان است. فروشگاه‌های نشر ثالث دو شعبه در تهران دارد.

نشر ثالث ایران‌مال روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۸۸۳۲۵۳۷۶
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰
– آدرس: بزرگ‌راه شهید خرازی، مجتمع تجاری ایران‌مال، طبقه G۳، واحد ۱۸۳

معروف‌ترین کتاب‌فروشی‌های تهران

معروف‌ترین کتاب‌فروشی‌های تهران را بر اساس محبوبیت، حضور در شبکه‌های اجتماعی و شناخته‌شدن بین مردم انتخاب کرده‌ایم.

۷. انتشارات چشمه | کوروش‌مال

چشمه از بهترین کتاب فروشی های تهران

مجموعه فروشگا‌ه‌های چشمه از محبوب‌ترین کتاب‌فروشی‌های ایران هستند. معروف‌ترین شعبه چشمه چشمه کوروش معروف است که در طبقه پنجم مجتمع تجاری کوروش قرار دارد. یکی از دلایل شهرت این فروشگاه، برگزاری دو جشن امضا برای کتاب‌های عادل فردوسی‌پور در این کتاب‌فروشی است.

فضای فروشگاه بسیار زنده و شاد است و کارکنان آن همگی کتاب‌خوان‌های قهاری‌اند. به همین خاطر، مشتری‌ها را با دقت تمام در انتخاب کتاب‌ها راهنمایی می‌کنند. از نقاط قوت این فروشگاه می‌توان به دسته‌بندی‌های منظم کتاب‌ها، برخورد دوستانه کارکنان و نیز سرزندگی همیشگی محیط اشاره کرد. نشر چشمه مرکزی واقع در بزرگ‌راه جلال آل‌احمد هم یکی دیگر از کتاب‌فروشی‌های معروف این مجموعه است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشر چشمه در ایران ۷ شعبه بزرگ دارد.

نشر چشمه کوروش روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۴۴۹۷۱۹۸۸
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۱۱:۰۰ تا ۲۳:۰۰
– آدرس: تهران، بزرگ‌راه ستاری، مجتمع تجاری کوروش، طبقه پنجم

۸. بوک‌لند | مجتمع تجاری پالادیوم

بوکلند از بهترین کتاب فروشی های تهران

همین که کسب‌و‌کاری در مجتمع تجاری پالادیوم باشد خودبه‌خود معروف می‌شود. حالا در نظر بگیرید کتاب‌فروشی‌ای با طراحی و مدیریت خاص، در مکانی خاص، به چه شهرتی می‌رسد! البته این‌طور نیست که بوک‌لند شهرتش را فقط مدیون بودن در پالادیوم باشد. این کتاب‌فروشی به‌قدری منحصر‌به‌فرد هست که بتواند به‌تنهایی حرفی برای گفتن داشته باشد.

قفسه‌های از کف تا سقف پر از کتاب، هدیه‌های هیجان‌انگیز و بی‌نظیر، و از همه مهم‌تر انباری از کتاب‌هایی که شاید جای دیگر پیدایشان نکنید همگی به منحصر‌به‌فردبودن و معروف‌شدن بوک‌لند کمک کرده‌اند. وجود کارکنان باسواد و آگاه و اهل ادبیات و داشتن کتاب‌های کمیاب از نقاط قوت بوک‌لند هستند. بوک‌لند یک شعبه دیگر هم در اقدسیه مجتمع آواسنتر دارد.

بوک‌لند روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۲۲۶۶۷۷۱۶
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰
– آدرس: زعفرانیه، مجتمع پالادیوم، طبقه سوم

۹. همیشه | مجتمع تجاری گلستان

همیشه از بهترین کتاب فروشی های تهران

کتاب‌فروشیِ همیشه در ۲ طبقه پذیرای کتاب‌خوان‌‌ها و کتاب‌دوستان است. در قسمت مرکزی سالن، یک فضای دنج برای نشستن و مطالعه وجود دارد که زیبایی فضا را چند برابر می‌کند. قفسه‌های پر از کتاب دور تا دور سالن‌ها را گرفته‌اند و احساس بودن در سرزمینی عجیب را به بازدیدکننده‌ها القا می‌کنند.

از نقاط قوت کتاب‌فروشی همیشه می‌توان به تنوع بالای دسته‌بندی کتاب‌ها و نوشت‌افزار اشاره کرد. کتاب‌فروشی همیشه در مجتمع تجاری گلستان در بلوار ایران‌زمین قرار دارد و دسترسی به آن بسیار راحت است. همیشه فقط یک شعبه در تهران دارد.

کتاب‌فروشی همیشه روی نقشه

– شماره تماس: ۰۲۱۸۸۳۷۲۵۰۰
– ساعات بازدید: همه‌روزه از ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۳۰
– آدرس: بلوار ایران‌زمین، مجتمع تجاری گلستان

فهرست تکمیلی بهترین کتاب فروشی های تهران

در ادامه، فهرستی دیگر از بهترین کتاب فروشی های تهران ارائه شده است.

  • فرهنگ | آدرس: میدان ولی‌عصر، بلوار کشاورز – ۰۲۱۸۸۸۹۰۰۱۶ – بازدید: ۰۸:۳۰ تا ۲۱:۳۰؛
  • فردا | آدرس: خیابان وصال شیرازی، خیابان بزرگ‌مهر – ۰۲۱۶۶۴۰۶۱۶۰ – بازدید: ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۳۰؛
  • انتشارات سوره مهر | آدرس: میدان انقلاب، خیابان انقلاب – ۰۲۱۶۶۴۶۶۵۶۸ – بازدید: ۰۹:۰۰ تا ۲۲:۰۰؛
  • انتشارات جنگل | آدرس: خیابان ۱۲ فروردین، خیابان لبافی‌نژاد – ۰۲۱۶۶۴۹۰۳۸۳ – بازدید: ۰۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰؛
  • انتشارات هاشمی | آدرس: مـیدان ولی‌عصر، خیـابان ولی‌عصر – ۰۲۱۸۸۹۳۸۸۳۸ – بازدیـد: ۰۹:۳۰ تا ۲۱:۰۰؛
  • ترنجستان سروش | آدرس: خیابان انقلاب، بین ابوریحان و فلسطین – ۰۲۱۶۶۴۹۳۶۲۰ – بازدید: ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰؛
  • انتشارات افق | آدرس:‌ خیابان ۱۲ فروردین، خیابان شهید نظری غـربی – ۰۲۱۶۶۴۰۸۶۴۶ – بازدیـد: ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰؛
  • خانه کتاب جنت‌آباد | آدرس: جنت‌آباد شمالی، بلوار ایرانشهر،‌ تقاطع انصار – ۰۲۱۴۴۵۸۹۹۴۲ – بازدید: ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰؛
  • ترنجستان بهشت | آدرس: شریعتی، بالاتر از ارشاد، روبه‌روی بیمارستان مفید – ۰۲۱۴۴۵۸۹۹۴۲ – بازدید: ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰.

سخن آخر

در این مقاله، فهرستی از بهترین کتاب فروشی های تهران ارائه شد. منتها تهران ده‌ها کتاب‌فروشی‌ خاص و بزرگ دارد و برای آشناشدن با آنها خواندن مقاله یا یکی‌دو روز گشت‌زنی در شهر کافی نیست. توصیه می‌کنیم اگر عاشق کتاب هستید یا به‌تازگی می‌خواهید وارد دنیای شگفت‌انگیز کتاب‌ها شوید، خودتان به کتاب‌فروشی‌ها سر بزنید و این جهان لذت‌بخش را شخصا کشف کنید. شما مشتری وفادار کدام کتاب‌فروشی‌ها هستید؟


در ادامه بخوانید: کافه های تهران؛ ۱۰ کافه دنج در نقاط مختلف پایتخت

فرمول شادی و مثبت‌اندیشی را یاد بگیرید و با افسردگی خداحافظی کنید

۱۰،۰۰۰ تومان


اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.