کتاب روشی نو در برنامه ریزی کسب موفقیت؛ چطور به خودتان انگیزه بدهید

0

شناسنامه‌ی کتاب

  • عنوان اصلی کتاب: What to Say When You Talk to Yourself
  • عنوان فارسی کتاب: روشی نو در برنامه ریزی کسب موفقیت (گفت‌وگو با خود)
  • نویسنده: شاد هلمستر
  • سال انتشار: ۱۹۹۰

درباره‌ی کتاب

همه‌ی ما وقتی استرس داریم یا تلاش می‌کنیم برای مشکل پیچیده‌ای راه‌حلی پیدا کنیم، با خود حرف می‌زنیم. نکته اینجاست که باید کاری کنیم این حرف‌زدن برای‌مان مفید باشد و به‌گونه‌ای از آن استفاده کنیم که بتوانیم ذهن خود را دوباره برنامه ریزی کنیم. پس به‌جای اینکه گفت‌وگوی درونی‌مان با اضطراب همراه باشد، می‌توانیم آن را به ابزار قدرتمندی برای تغییر تبدیل کنیم.

هلمستر در «کتاب روشی نو در برنامه ریزی کسب موفقیت» می‌گوید همه‌ی ما می‌توانیم این گفت‌و‌گو را کنترل کنیم و آن را به‌نحوی تغییر بدهیم که ذهن‌مان نتواند ما را ناامید و محدود کند. با کنترل گفت‌و‌گوی درونی و سالم‌کردن افکارمان، در نهایت می‌توانیم سرنوشت خود را تغییر بدهیم.

یکی از بهترین ویژگی‌های این کتاب این است که به ما نشان می‌دهد چطور به خودمان انگیزه بدهیم و صرفا به اتفاقات اطراف خود واکنش نشان ندهیم؛ این امر به درمان شناختی شباهت بسیاری دارد. درمان شناختی به افراد نشان می‌دهد چطور احساسات خود را در مورد افکار مختلف تغییر بدهند. این درمان به افراد یاد می‌دهد که صرفا عکس‌العمل نشان ندهند بلکه واکنش‌هایشان را خودشان انتخاب کنند. اگر یاد گرفته‌اید که فقط عکس‌العمل‌های طبیعی خود را دنبال کنید حالا کمی صبر می‌کنید، به عقب باز می‌گردید و بهترین عملکرد را ارزیابی می‌کنید و در نتیجه انتخاب‌های آگاهانه‌ای خواهید داشت.

آیا این کتاب برای شماست؟

«کتاب روشی نو در برنامه ریزی کسب موفقیت» برای کسانی است که می‌خواهند فکر خود را تغییر بدهند. همه‌ی ما در زندگی خود لحظاتی را تجربه می‌کنیم که احساس می‌کنیم گیر افتاده‌ایم و همه‌چیز را از‌دست‌رفته می‌بینیم. دقیقا در همین مواقع است که داشتن ذهن مثبت ما را از رنج و ناامیدی می‌رهاند و اهداف درست و قابل دستیابی را در اختیار ما قرار می‌دهد. این کتاب برای کسانی است که نمی‌خواهند بر سر راه موفقیت خود بایستند. کسانی که می‌دانند بزرگ‌ترین مانع ما برای رسیدن به اهداف‌مان، افکار منفی ماست.

در حاشیه

«کتاب روشی نو در برنامه ریزی کسب موفقیت» در ۶۴ کشور دنیا به زبان‌های مختلف منتشر شده است. نویسنده‌ی این کتاب، شاد هلمزستر، کتاب‌های دیگری را هم با موضوع مشابه نوشته که از میان آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکتر شاد هلمستر بنیان‌گذار رشته‌ی گفت‌وگو با خود است. او اولین محقق رفتاری‌ای است که روی نقش گفت‌وگو با خود به‌عنوان یکی از منابع اولیه‌ برای هدف‌دادن به زندگی تمرکز کرده است. او کلمات و عبارت‌های دقیقی را برای گفت‌وگو با خود تعیین کرده که به برنامه‌ریزی دوباره و تغییر ذهن کمک می‌کنند. هلمستر ۳۰ سال است که روی این مسئله کار می‌کند و حاصل آن کتاب‌های صوتی‌ای هستند که هزاران نفر در سراسر دنیا هرروز به آنها گوش می‌دهند. او هر ساله با ۲۵۰ هزار نفر شخصا صحبت می‌کند که رکورد تعداد حضار را در دنیا شکسته است. همچنین او تابه‌حال ۱۲۵ مربی رسمی گفت‌وگو با خود را تعلیم داده که پیام‌ها و آموزش‌های او را به سراسر آمریکا و دنیا منتقل می‌کنند.


در ادامه بخوانید: کتاب از خوب به عالی؛ کتابی که می‌گوید دلیل شکست یا موفقیت شرکت‌‌ها چیست؟
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.