کتاب رژیم غذایی اتکینز؛ منبعی علمی برای انواع رژیم کم کربوهیدرات

0

شناسنامه‌ی کتاب

 • عنوان اصلی کتاب: The Art and Science of Low Carbohydrate Living
 • عنوان کتاب به فارسی: رژیم غذایی اتکینز
 • نویسندگان: اریک سی وستمن، استفن دی فینی، جف اس ولک
 • سال انتشار: ۲۰۱۱

درباره‌ی کتاب

اغلب افراد وقتی رژیم می‌گیرند سعی می‌کنند کربوهیدرات را از برنامه‌ی غذایی خود حذف کنند. ولی افراد کمی در مورد این رژیم مطالعه کرده‌اند. به همین دلیل پزشکان، متخصصین تغذیه و پرستاران معمولا به‌شدت طرفدار رژیم غذایی کم کربوهیدرات هستند. ولی اغلب اوقات عقاید آنها علمی نیست.

«کتاب رژیم غذایی اتکینز» منبع کاملا علمی برای رژیم‌های کم‌کربوهیدرات است. چه برای پزشکانی که می‌خواهند اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشند، و چه برای افراد خبره‌ای که می‌خواهند این رژیم را امتحان کنند. دکتر ولک و دکتر فینی بیش از ۵۰ سال است در مورد رژیم کم‌کربوهیدرات تحقیق می‌کنند. این دو نفر با هم بیش از ۲۰۰ مقاله در این مورد منتشر کرده‌اند.

دانشمندان مخصوصا در دهه‌ی گذشته اطلاعات زیادی را در مورد خطرات مقاوم شدن به انسولین به‌دست آورده‌اند. ازجمله‌ی این خطرات می‌توان به سندروم اختلال در سوخت‌وساز، فشارخون، دیابت نوع ۲ و سایر بیماری‌ها اشاره کرد. حالا دانشمندان می‌دانند مقاومت به انسولین را می‌توان بیشتر با رژیم کم‌کربوهیدرات درمان کرد تا با دارو.

در این کتاب می‌خوانید:

 • کم کردن مصرف کربوهیدرات بهترین راه برای کنترل مقاومت به انسولین، اختلال سوخت‌وساز و دیابت نوع دوم است.
 • کم کردن کربوهیدرات در بهبود سطح قند خون و نیز بهبود چربی خون مؤثر است و بدون مصرف دارو می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند.
 • وقتی رژیم کم کربوهیدرات دارید، چربی‌های اشباع‌شده رژیم آن‌قدرها هم مضر نیستند.
 • بدن و مغز شما برای سوخت‌وساز به شکر و نشاسته تصفیه‌شده نیاز ندارد.
 • برای موفقیت بلندمدت فقط کاهش دادن کربوهیدرات‌ها کافی نیست.
 • کنترل الکترولایت‌ها و مواد معدنی بهترین راه برای از بین بردن عوارض جانبی و رسیدن به موفقیت است.
 • کم کردن شکر و نشاسته و زیاد کردن غذاهای مغذی، سالم و خوشمزه به شما انرژی می‌دهد.
 • مطالعه‌ی رژیم غذایی انسان های اولیه بهترین رژیم کربوهیدرات را به شما می‌دهد.

آیا این کتاب برای شماست؟

کتاب رژیم غذایی اتکینز برای کسانی است که همیشه به فکر سلامتی خود هستند. و البته پزشکان هم می‌توانند از این کتاب چیزهای زیادی یاد بگیرند. از همه بهتر اینکه این کتاب بهترین هدیه برای افرادی است که دوست‌شان دارید و می‌خواهید همیشه سالم بمانند.

این کتاب می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. پزشکان با استناد به این کتاب می‌توانند به بیماران خود بگویند استفاده از کربوهیدرات را در رژیم خود خیلی کم کنند تا بتوانند سلامت خود را دوباره به‌دست بیاورند.

در حاشیه

نویسندگان کتاب رژیم غذایی اتکینز همیشه جزو پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز بوده‌اند. آنها کتاب‌های دیگری ازجمله «ورزش با کربوهیدرات کم» «بالاتر از همه‌ی شیاطین» و «رژیم جدید اتکینز» نوشته‌اند.

جف ولک متخصص تغذیه است. او ۱۵ سال است در مورد تأثیرات رژیم و ورزش روی سلامتی تحقیق می‌کند. او استاد دانشگاه ملّی بال بوده. هم اکنون به‌عنوان استاد‌یار در دانشگاه کنتیکت درس می‌دهد.

استیو فینی پزشک است. او ۳۵ سال است در مورد رژیم، ورزش، اسیدهای چرب و تورم تحقیق می‌کند. او در دانشگاه‌های ورمونت، مینه‌سوتا و کالیفرنیا استاد بوده است. او ۷۰ مقاله منتشر کرده و در چندین کنفرانس سخرانی کرده است. دکتر فینی دکتری خود را در بیوشیمی تغذیه از دانشگاه MIT و فوق دکتری را از دانشگاه‌های ورمونت و هاروارد دریافت کرده است.


در ادامه بخوانید: کتاب دختران گرسنه؛ افرادی که همیشه در رژیم گرفتن شکست می‌خورند حتما بخوانند
هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
تهیه شده در chetor
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.